مایکروسافت برای به روز رسانی ویندوز ۱۰ از پروتکل P2P استفاده خواهد کرد

مایکروسافت برای به روز رسانی ویندوز ۱۰ از پروتکل P2P استفاده خواهد کرد

اینطور به نظر می آید که مایکروسافت قصد دارد در آینده امکان آپدیت ویندوز ۱۰ را از طریق پروتکل P2P نیز میسر سازد. در حالیکه این شرکت تا پیش از این برای به روز رسانی سیستم عامل و همینطور برخی از اپلیکیشن هایش به بخش ویندوز آپدیت و سرورهای مرتبط به آن متکی بود، تصاویری که از بیلد ۱۰۰۳۶ (این بیلد دو روز پیش لو رفت و برای دانلود در اینترنت قرار گرفت) انتشار یافته اند، گزینه ای را نشان می دهند که بر اساس آن حدس زده می شود به زودی و برای آپدیت سیستم عامل ردموندی ها، بهره گیری از پروتکل کاربر به کاربر، یا همان P2P نیز امکان پذیر گردد.

گزینه ی مذکور قابلیت دریافت به روز رسانی ها ویندوز ۱۰ از بیش از یک محل را به کاربران می دهد و آنها را قادر می سازد آپدیت های ارائه شده برای سیستم عامل و اپلیکیشن ها را از چندین منبع مختلف و با سرعت بالاتری نسبت به گذشته دریافت نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

طبق روش جدیدی که ردموندی ها در بخش آپدیت سیستم عامل خود فراهم نموده اند، امکان دریافت به روز رسانی های ویندوز و اپلیکیشن ها از سرورهای مایکروسافت و همینطور کامپیوترهای موجود روی یک شبکه ی محلی که قبلاً آپدیت شده اند فراهم گشته و حالا دیگر کاربر به سرورهای سنتی به روز رسانی ویندوز متکی نیست.

به باور کارشناسان امر حرکت مایکروسافت به سمت این شیوه ی توزیع از به روز رسانی ها، ابداً مسئله ی عجیبی محسوب نمی گردد. زیرا کمپانی مذکور در سال ۲۰۱۳ شرکت Pando Networks را به تملک خود درآورد که در زمینه ی توسعه ی تکنولوژی های به اشتراک گذاری فایل از طریق پروتکل P2P و مشابه سایت های تورنت فعالیت داشت.

هر چند دقیقاً مشخص نیست اهالی ردموند چه تکنولوژی را برای بخش آپدیت های ویندوز ۱۰ مورد آزمایش قرار داده اند، ولی می توان انتظار داشت که سیستم جدید پیاده سازی شده متکی به دستاوردهای سابق Pando Networks باشد.

windows10p2pupdates1_1020.0

مایکروسافت تا کنون به صورت رسمی سخنی در مورد برنامه هایش برای بهره گیری از پروتکل P2P به میان نیاورده، ولی انتظار می رود این شرکت در آینده ای نزدیک نسخه ی پیش نمایش تازه ای از ویندوز ۱۰ را که شامل تغییرات قابل توجهی گشته منتشر نماید.

در حالیکه احتمال دارد دگرگونی های مورد بحث نگرانی ها در رابطه با احتمال نصب شدن به روز رسانی های دستکاری شده و غیر رسمی را افزایش دهند، به نظر می آید در ویندوز ۱۰ سیستمی پیاده شده که پیش از به کارگیری یک آپدیت، ابتدا پکیج های مرتبط به آن از جانب مایکروسافت مورد تائید قرار می گیرند و سپس اجازه اعمال اش در سیستم عامل صادر می گردد.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato