نینتندو بالاخره به ساخت بازی های موبایل روی آورد

نینتندو بالاخره به ساخت بازی های موبایل روی آورد

نینتندو پس از تجربه نه چندان موفقیت آمیزش با Wii U، تحت فشار بود که با ورود به فضای موبایل، دوباره به سودآوری برسد و حالا امروز زمان آن فرارسیده که نینتندو اعلام کند با همکاری DeNA، یک توسعه دهنده ژاپنی بازی های موبایل، رسما به این فضا قدم گذاشته. قرار است کاراکترهای نینتندو در بازی های آینده DeNA حضور داشته باشند.

بر اساس بیانیه نینتندو، هر دو کمپانی سعی دارند تا "اپلیکیشن های بازی جدیدی برای دستگاه های هوشمند موبایل بسازند که از عناوین نینتندو در آن ها استفاده شده".

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اگرچه بازی ها قرار است بر مبنای ساخته های نینتندو باشند، اما پورت مستقیم نیستند. DeNA در بیانیه خود اینگونه نوشته است: "برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت بازی هایی که مشتریان از همکاری میان نینتندو و DeNA انتظار دارند، به جای پورت بازی هاز از پیش ساخته شده برای کنسول های Wii U و ۳DS، تنها بازی های جدیدی که برای استفاده از دستگاه های موبایل بهینه سازی شده اند ساخته می شود."

نینتندو و DeNA با همکاری یکدیگر سرویسی توسعه خواهند داد که روی اسمارت فون ها، تبلت ها، پی سی و محصولات نینتندو اجرا خواهد شد و پاییز امسال منتشر می شود. نینتندو ۱۰ درصد از سهام DeNA را خریداری کرده در حالی که DeNA سهمی حدودا ۱.۲۴ درصدی از نینتندو را در اختیار دارد.

نینتندو پیش از این هم اندکی در فضای موبایل تجربه کسب کرده بود. چشم بادامی ها با GungHo، شرکتی که بازی Puzzle & Dragons را قرار است در ماه آینده برای ۳DS منتشر کند، همکاری داشته اند و چندین بازی بر اساس سری Pokémon نیز توسعه داده اند اما این اولین بار است که کاراکترها اختصاصی نینتندو قرار است روی اندروید و iOS دیده شوند.

به زودی قرار است کنفرانس خبری مرتبط با این مسئله در توکیو برگزار شود و به محض انتشار اطلاعات بیشتر، آن ها را با شما در میان می گذاریم.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato