سامسونگ به زودی از حافظه ۱۲۸ گیگابایتی در موبایل های میان رده استفاده خواهد کرد

سامسونگ به زودی از حافظه ۱۲۸ گیگابایتی در موبایل های میان رده استفاده خواهد کرد

کمپانی سامسونگ امروز از یک چیپ پیشرفته ی حافظه پرده برداشت که از ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت بهره می برد. در هر سلول این چیپ، ۳ بیت جای گرفته و از فناوری ۵.۰ eMMC نیز در آن استفاده شده است.

سامسونگ گفته که قصد دارد این نوع حافظه را در موبایل های میان رده به کار گیرد؛ سرعت حافظه ی مورد بحث نیز به ۲۶۰ مگابایت در ثانیه می رسد که می توان گفت برای گجت های میان رده، بسیار عالیست؛ شایان ذکر است که حافظه های جدید، بین ۴ تا ۱۰ بار سریع تر از حافظه های ذخیره سازی معمول هستند.

هنوز شرکت کره ای از زمان عرضه ی این چیپ حافظه سخنی به میان نیاورده و مشخص نیست در چه تاریخی، شاهد حضور موبایل های نسبتا ارزان قیمت با چنین حجم ذخیره سازی در بازار اسمارت فون ها باشیم. سامسونگ اعتقاد دارد حافظه ی جدید اگرچه ارزان است اما می تواند از پس انجام امور چند وظیفه ای و همچنین ذخیره ویدئوهای با کیفیت، به خوبی بر آید.

به نظر می رسد موبایل های شرکت سامسونگ به زودی در زمینه داشتن حافظه ای بسیار بالا، آن هم با قیمت مناسب پیشتاز خواهد شد. این شرکت همچنین در ماه فوریه، از نوع دیگری از حافظه ها پرده برداری نمود و آنها را در گلکسی اس ۶ نیز مورد استفاده قرار داد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato