حضور پیش فرض اپلیکیشن های مایکروسافت در تبلت های اندرویدی سامسونگ

حضور پیش فرض اپلیکیشن های مایکروسافت در تبلت های اندرویدی سامسونگ

به نظر می آید سامسونگ با ارائه ی مجموعه اپلیکیشن های آفیس به صورت پیش فرض بر روی تبلت های اندرویدیش در حال بسط و گسترش دادن همکاری های تجاری خود با مایکروسافت است.

این اقدام در حالی صورت می پذیرد که اندکی قبل و در زمان معرفی تلفن هوشمند گلکسی S6 نیز کمپانی کره ای اعلام کرده بود برخی از اپلیکیشن های ردموندی ها همانند اسکایپ، OneDrive و OneNote در فولدری با عنوان "Microsoft Apps" بر روی صفحه ی خانگی موبایل مذکور پین شده اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سامسونگ از نیمه ی ابتدایی سال جاری اقدام به ارائه ی پیش فرض اپلیکیشن های Word، Excel، PowerPoint، OneNote، OneDrive و اسکایپ بر روی تبلت های برگزیده اش خواهد کرد. ضمناً شرکت یاد شده قصد دارد به مشتریان خود در دنیای کسب و کار که از ابزارهای این کمپانی بهره می جویند نیز پلن های ویژه ای را جهت استفاده از سرویس Office 365 مایکروسافت عرضه نماید.

Peggy Johnson، مدیر بخش توسعه ی تجاری مایکروسافت، در همین رابطه توضیح می دهد: "ما سعی داریم بهترین سرویس های شرکت مان در راستای بهره وری بیشتر را بر روی انواع مختلفی از ابزارها در اختیار عموم بگذاریم و همکاری با سامسونگ نیز نشانه هایی از همین کوشش محسوب می گردد. بدین ترتیب افراد مختلف می توانند در هر جایی و به هر منظوری از این خدمات استفاده برده و بیشترین کارایی و بهره وری خود را ارائه نمایند."

ناگفته نماند که ردموندی ها تنها یک ماه پیش به مجادله ی حقوقی شان با سامسونگ بر سر حق امتیاز پتنت های اندرویدی خاتمه دادند و حالا وارد شراکتی شده اند که طی آن نقشه ی مایکروسافت برای حضور آفیس در پلتفرم های مختلف سخت افزاری در حال محقق شدن است.

این دو کمپانی در ماه گذشته و طی نطقی مشترک خاتمه یافتن نزاع میان خود را به اطلاع رسانه ها رساندند و سپس قراردادی تازه که مفاد آن محرمانه باقی مانده را امضا نمودند.

طبق اطلاعاتی که از دادگاه مرتبط به دعوای حقوقی میان سامسونگ و مایکروسافت به بیرون درز پیدا کرده، ظاهراً اهالی شرکت آمریکایی توانسته اند در سال ۲۰۱۳ از غول تکنولوژی کره ای بابت عدم رعایت امتیاز پتنت هایشان ۱ میلیارد دلار غرامت دریافت نمایند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato