سامسونگ تبلت آینده خودش را مجهز به اسکنر چشم خواهد کرد

سامسونگ تبلت آینده خودش را مجهز به اسکنر چشم خواهد کرد

در اکتبر سال ۲۰۱۳ شایعاتی مبنی بر این موضوع منتشر شد که سامسونگ تمایل دارد به جای اسکنر اثر انگشت، یک راست به سراغ استفاده از اسکنر چشم در گلکسی اس ۵ برود؛ منابع خبری، در آن زمان می گفتند که این شرکت مدتیست که در حال کار بر روی این تکنولوژی است.

حتی در ماه بعد، یعنی نوامبر ۲۰۱۳ نیز شواهدی مبنی بر واقعی بودن این ادعاها فاش شد که می توان به تصاویری از یک پتنت در این خصوص اشاره کرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس تحقیقات سامسونگ، استفاده از اسکنر عنبیه چشم بسیار بهتر از اثر انگشت بوده زیرا بدون نیاز به لمس شدن و حتی از پشت لنزهای چشمی و یا عینک نیز قادر به اسکن چشم است. از سوی دیگر دقت بالاتری داشته و همچنین می تواند با سرعت بیشتری عملیات شناسایی را به سرانجام رساند.

موسسه تحقیقاتی استنفورد (SRI) به تازگی مجوز استفاده از همین تکنولوژی با نام Iris on the Move (یا IOM) را در اختیار سامسونگ گذاشته؛ این فناوری به کاربر اجازه می دهد تا صرفا با نگاهی به گجت خود، آن را از حالت قفل خارج کند.

اولین استفاده ی سامسونگ از فناوری مذکور در تبلت Galaxy Tab Pro 8.4 خواهد بود که در کنفرانس بین المللی امنیت (International Security Conference) رونمایی خواهد شد. تحقیقات بیانگر این موضوع هستند که اسکنرهای چشمی، تا هزار بار دقیق تر از اسکنر اثر انگشت هستند.

Mark Clifton، ریاست بخش تولید و محصولات در SRI می گوید: «نسل تازه اسکنرهای چشمی قادر است تا اپلیکیشن و بازارهای جدیدی را ایجاد کرده و به زودی، بسیاری از سازندگان بزرگ را نیز به خود علاقه مند سازد.»

در صورت مثبت بودن بازخوردها به تبلت جدید سامسونگ، بعید نیست اسکنر چشمی را در اسمارت فون های آتی این سازنده کره ای نیز مشاهده نماییم. شاید روزی برسد که سامسونگ ابعاد کلید Home را در موبایل هایش کاهش داده و یا به شکل کامل حذف نماید.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato