یوتوب به دنبال توییچ؛ گوگل سرویس استریم بازی راه می اندازد

یوتوب به دنبال توییچ؛ گوگل سرویس استریم بازی راه می اندازد

گوگل سال گذشته موفق به خرید توییچ نشد (و یا شاید مایل به خرید آن نبود) اما به نظر می رسد که با این وجود، هنوز هم علاقه خود به استریم کردن بازی های ویدیویی را از دست نداده است.

بر اساس گزارش The Daily Dot، یوتوب در حال راه اندازی سرویس استریم زنده ای است که روی بازی های ویدیویی و مخصوصا ورزش های الکترونیکی تاکید خاصی دارد. گفته شده که این سرویس، اواخر خرداد ماه در نمایشگاه E3 رونمایی خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سال گذشته، شایعه شده بود که یوتوب می خواهد با مبلغ ۱ میلیارد دلار، توییچ را بخرد اما چندی نگذشت که آمازون با ۹۷۰ میلیون دلار، صاحب آن شد. جف بزوس، مدیرعامل آمازون، در آن زمان گفت:‌ "مخابره و تماشای گیم پلی،‌ یک پدیده جهانی است."

از آگوست سال گذشته تاکنون، توییچ در حال گسترش است، به پلتفرم های جدیدی پا گذاشته و فضاهای جدیدی مثل موسیقی را هم تجربه می کند. توییچ ماهانه ۱۰۰ میلیون بازدیدکننده و ۱.۵ میلیون مخابره کننده دارد.

ورزش های الکترونیکی هم در سوی دیگر روز به روز بزرگ تر می شوند و اهمیت بیشتری پیدا می کنند. مسابقات قهرمانی سال گذشته دوتا ۲، جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری داشت و ۲۰ میلیون نفر به تماشای آن نشستند. این مسئله به قدری حائز اهمیت بود که روی جلد اصلی نیویورک تایمز قرار گرفت.

رقیب دوتا ۲، لیگ آو لجندز هر ماه ۶۷ میلیون کاربر دارد و رقبای بزرک دیگری چون بلیزارد نیز، عنوان های مخصوص خود را می سازند.

با در نظر گرفتن همه این ها، عجیب نیست که یوتوب هم می خواهد سهمی از بازار داشته باشد. به هر حال، برای گوگل طبیعی نیست که از شرکت های دیگر عقب بماند و سودی از بازار موجود نبرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato