گزارش سه ماهه چهارم سال مالی بلک بری؛ سود آوری سهام داران را شگفت زده کرد

گزارش سه ماهه چهارم سال مالی بلک بری؛ سود آوری سهام داران را شگفت زده کرد

کمپانی بلک بری، در روز جمعه گزارش سه ماهه چهارم سال مالی خود را منتشر نمود و در کمال تعجب، می توان درآمد و درنتیجه ی آن، سودآوری را نیز در میان آن مشاهده کرد. در نتیجه این سودآوری، ارزش سهام این کمپانی نیز با رشدی ۵.۱ درصدی مواجه گشته است.

John Chen

John Chen

اوضاع مالی ما دیگر جای سوالی باقی نگذاشته و هم اکنون، در حال تثبیت درآمدها و البته بازگرداندن نگاه ها به سوی شرکت خود هستیم.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آقای Chen، مدیر عامل بلک بری، در نظر دارد تا سودآوری بالای این کمپانی از فروش سرویس های امنیتی را افزایش دهد؛ مشکل بلک بری اینجاست که این شرکت در این زمینه، از مشتریان کمی برخوردار بوده و حال در پی بازاریابی بهتر و یافتن سازمان های بیشتری برای استفاده از آنهاست.

همچنین ارزش هر سهم بلک بری در نتیجه رونمایی از گزارش مالی اخیر، از ۹.۵۹ به ۹.۷۷ دلار در Nasdaq افزایش یافت. گفته می شود سهام داران این کمپانی نیز از این سودآوری غیر منتظره به شدت خوشحال شده اند؛ بخش اعظم درآمد سه ماهه نهایی سال مال مربوط به سیستم عامل QNX می شود که مورد استفاده ی بالایی نیز دارد، از خودرو گرفته تا راکتورها.

یکی از تحلیلگران موسسه BGC به نام Colin Gillis معتقد است: «آقای چن و تیمش، یکی از بهترین تیم های مدیریتی فعلی هستند، اما باید تمام تلاش خود برای احیای این کمپانی را به کار گیرند.»

کمپانی کانادایی، در گزارش مالی اخیرش، از سود خالص ۲۸ میلیون دلاری خود خبر داده، در بازه زمانی مشابه در سال گذشته، این شرکت با زیانی ۱۴۸ میلیون دلاری مواجه شده بود.

در گزارش مالی اخیر این شرکت نیز، فروش محصولات نرم افزاری نسبت به سال پیش ۲۰ درصد افزایش داشته و با درآمد ۶۷ میلیون دلاری همراه بوده است. Brian Colello، محقق سازمان Morningstar نیز اعتقاد دارد که این شرکت در جاده ی درستی گام برداشته و در انتهای سال مالی ۲۰۱۶ هم می تواند آماری درخشان تر، هر چند اندک از خود نشان دهد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato