کمپانی فورد و معرفی سیستم کنترل هوشمند سرعت

کمپانی فورد و معرفی سیستم کنترل هوشمند سرعت

اگرچه بیشترمان تمایل داریم تا در زمان رانندگی، استعداد های خویش را به رخ سایر رانندگان کشیم، اما گاهی گذر کردن از سرعت های مجاز، نتیجه ی جالبی در بر ندارد. گاهی هم البته، افزایش سرعت و رد شدن از برخی خط های قرمز و در نتیجه، جریمه توسط دوربین های هوشمند راهنمایی و رانندگی، به شکل غیر عمد رخ می دهد.

کمپانی فورد سیستم هوشمندی را توسعه داده که با توجه به علائمی که در جاده ها نصب می گردند، سرعت خودرو را تنظیم کند تا هم از هرگونه تصادف احتمالی، و هم جریمه شدن توسط دوربین های تعبیه شده در خیابان ها و بزرگراه ها،‌ جلوگیری گردد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سیستم هوشمند کنترل سرعت کمپانی فورد، در مدل جدید این شرکت به نام S-Max، تعبیه گشته و به زودی به دست مصرف کنندگان اروپایی خواهد رسید. گفته می شود این سیستم، به سادگی قادر است نحوه رانندگی اشخاص را دگرگون سازد.

دوربین کوچکی که در شیشه جلوی اتومبیل تعبیه گشته، وظیفه اسکن جاده را بر عهده داشته و علائم رانندگی را به سیستم هوشمند مدیریت سرعت، انتقال می دهد. برای مثال زمانی که خودروی شما وارد محدوده ای گردد که سرعت مجاز ۳۰ کیلومتر در ساعت است، به جای ترمز گرفتن و کاهش دستی سرعت، خودرو به شکل خودکار کاهش سرعت داشته و خود را با سرعت مجاز هماهنگ می سازد.

در صورتی که راننده احساس نماید که به شتاب بیشتری نیاز دارد، می تواند از طریق کلیدی که بر روی فرمان تعبیه گشته، سیستم کنترل سرعت را غیر فعال سازد و یا به راحتی، پای خود را بر روی پدال گاز فشار دهد. در صورتی که خودروی شما در سرازیری قرار گرفته و به دلیل شیب جاده، سرعتی بالاتر از حد مجاز پیدا نماید نیز، سیستم مذکور، توسط آلارم، این موضوع را به اطلاع شما می رساند تا در صورت تمایل، از ترمز استفاده نمایید.

پیش از این نیز، از تکنولوژی های مشابهی در خودرو ها استفاده شده که می توان به سنسور های شناسایی عابرین پیاده و هشدار های پیش از برخورد و تصادف اشاره کرد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato