اپلیکیشن Comp CC منتشر شد؛ برنامه جدید ادوبی برای آیپد با همکاری طراح سابق نیویورک تایمز

اپلیکیشن Comp CC منتشر شد؛ برنامه جدید ادوبی برای آیپد با همکاری طراح سابق نیویورک تایمز

طی سالیان گذشته، ادوبی سخت در تلاش بوده تا اپلیکیشن های طراحی برای پلتفرم موبایل منتشر کند که اهمیت آنها به اندازه فتوشاپ یا پرمیر روی دسکتاپ باشد.

در ادامه این تلاش، ادوبی با Khoi Vinh، طراح وبسایت نیویورک تایمز طی دهه ۲۰۰۰ میلادی وارد مذاکره شده و با همکاری وی، اپلیکیشنی به منظور ترکیب سریع لایه ها برای طراحی وبسایت یا تراکت های تبلیغاتی برای آیپد منتشر کرده است. این اپلیکیشن بالاخره امروز و تحت عنوان Comp CC عرضه گردید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Comp CC طراحان را قادر می سازد تا به سرعت، طرح اولیه ای که معمولا روی کاغذ کشیده می شود را در اپلیکیشن پیاده کرده و سپس آن را تکمیل نمایند. به غیر از اشکال و خطوط که در اختیار کاربر قرار گرفته، Comp CC به طراحان امکان انتقال تصاویر خود به اپ و دسترسی به آرشیو فونت TypeKit را داده است.

در پایان، طراح می تواند طرح نهایی را به فتوشاپ، ایندیزاین یا Illustrator برای کار بیشتر منتقل کند.

Comp CC حقیقتا با اسکچ زدن برابری می کند. در این اپ به جای انتخاب اشکال دایره، مربع یا متن، شما آنها را اسکچ می زنید و اپلیکیشن آنها را با زاویه ای مناسب و بدون هیچ کجی، به صورت دقیق و تمیز رسم خواهد کرد.

زمانی که در حال اسکچ زدن هستید، قادرید قالب اشکال هندسی را با تصاویر واقعی پر کنید یا فونت استفاده شده در متن را تعویض نمایید. در واقع اپلیکیشن به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان، آراسته ترین طرح ممکن را بزنید.

screen480x480

طراح اپلیکیشن آقای Vinh، نسخه اولیه ای از این اپ را با اسم رمز Layup، سال گذشته و طی کنفرانس ادوبی رونمایی نمود و در همان جلسه اعلام کرد که خواستار طراحی آن برای آیپد است.

مسلما ادوبی انتظار ندارد که طراحان، کلیه کارهای خود را در Comp CC انجام دهند، اما ایده اپلیکیشن استفاده از آن برای تکمیل بعضی از کارها به نحوی سودمند تر از سایر ابزارهای موجود است.

Comp CC اپ قدرتمندی در میان اپلیکیشن های تبلت هاست، روی حرکات سریع متمرکز شده و نیازی به دقت فراوان ندارد. و این ترکیب بسیار مناسبی است که Comp CC را به همان اپلیکیشنی تبدیل می کند که ادوبی همواره به دنبال آن بوده است.

Comp CC را می توانید به رایگان در آیپدهای خود استفاده کنید، منتهی پیش از آن می بایست به ساخت یک حساب کاربری Creative Cloud اقدام نمایید.

Comp CC
  • Comp CC
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Adobe
  • سیستم عامل: iOS
  • حجم: ۶۰ مگابایت
دانلود

اپ‌استور

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato