سرمایه گذاران: سامسونگ در حال بازیابی قدرت خود است

سرمایه گذاران: سامسونگ در حال بازیابی قدرت خود است

پس از قدم گذاشتن در مسیری اشتباه، سامسونگ دوباره حرکت خود به سوی پیشرفت را آغاز کرده. عملکرد ضعیف گلکسی اس ۵، و حضور رقبای بزرگ چینی، لرزشی به اندام روسای سامسونگ انداخت. اما خوشبختانه، کره ای ها پرچمدارهای جدیدی دارند، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج، که قادر به انجام تمام کارهایی است که گلکسی اس ۵ نبود.

شاید هنوز پرچمدارهای پر سر و صدا از راه نرسیده باشند اما تاثیرات این دو تلفن و آشتی سامسونگ با فلز و البته طراحی های زیبا و مدرن سبب شده تا ارزش سهام شرکت با رشد خارق العاده ۸.۶ درصدی مواجه شود. جالب اینکه کره ای ها در سه ماهه گذشته نیز ۱۲.۱ درصد رشد را تجربه کرده بودند و اکنون به لطف پرچمدار جدید، به بالاترین ارزش سهام خود در ۲۱ ماه گذشته دست یافته اند.

همچنین، افزایش چند درصدی سهام برابر است با افزایش ۱۱ میلیارد دلاری ارزش بازار سامسونگ و در نتیجه شروع پیشرفت دوباره سامسونگ پس از رکودی طولانی.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

افزایش ارزش سهام سامسونگ دلیل اصلی تحلیل گران و سرمایه گذاران کره ای است که ادعا می کنند سال ۲۰۱۵، سال بازیابی سامسونگ خواهد بود. آن ها معتقدند سامسونگ با قدرت بازخواهد گشت و این بار صدر بازار را به اشغال خود در خواهد آورد.

البته مطمئن باشید تنها ظاهر کهکشانی های جدید نیست که سامسونگ را قدرتمندتر جلوه می دهد. کره ای ها کوالکام را رها کرده اند و به جای پردازنده های خارجی، به سراغ پردازنده های اگزینوس خودشان رفته اند.

اوایل امروز هم مطلع شدیم که کوپرتینو قرار است برای تجهیز آیفون بعدی از سامسونگ کمک بگیرد. همه این ها در کنار هم سبب می شود سهام داران سامسونگ روزگار خوبی پشت سر بگذارند.

در حالی که فروش گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج در فصل مالی پیش رو اثرات خود را نشان خواهد داد، سهام داران منتظر اند تا ببینند سامسونگ در فصلی که اخیرا به اتمام رسید چه کرده. احتمالا گزارش مالی جدید سه شنبه آتی منتشر شود.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato