همه چیز درباره آیفون 13
تسلا ارزان ترین اتومبیل خود را بروز رسانی کرد

تسلا ارزان ترین اتومبیل خود را بروز رسانی کرد

برند محبوب سازنده خودروهای الکتریکی، به نام تسلا، اخیرا جدیدترین مدل پایه خود را ارتقا داده؛ در مدل S60، صرفا قدرت رانشی به چرخ های جلو انتقال می یافت اما در مدل ارتقا یافته به نام S 70D، قدرت موتور همانند خودروهای SUV به هر چهار چرخ این خودرو انتقال می یابد.

قیمت این خودرو ۷۵ هزار دلار بوده که از نمونه پیشین خود، ۵ هزار دلار گران تر است. البته این مدل همراه با یک موتور دوم در بخش جلویی و همینطور باتری بزرگ تر عرضه می گردد که حالا به ۷۰ کیلو وات در ساعت رسیده است. ۷۰D می تواند با موتور بهینه شده و از سوی دیگر باتری حجیمترش، مسافتی ۳۸۶ کیلومتری را طی نماید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

۷۰D قدرتمند تر شده و حالا ۵۱۴ اسب بخار را در اختیار راننده خود قرار می دهد که چنین قدرتی، منجر به نهایت سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت برای این خودروی الکتریکی می شود. سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر آن نیز در ۵.۲ ثانیه به دست می آید.

این خودرو از قابلیت شارژ سریع کمپانی تسلا نیز بهره می گیرد که در مدل ارزان قیمت قبلی، وجود نداشت. ۷۰D فاقد کلید استارت سنتی است و برای استارت زدن به سوئیچ احتیاج ندارد؛ از سوی دیگر سیستم رانندگی خودکار کمپانی تسلا نیز یکی دیگر از قابلیت های گنجانده شده در ۷۰D است.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در این خصوص می گوید: «اگرچه قیمت این مدل نسبت به مدل پیش اندکی بالا رفته ولی قابلیت های بسیاری به آن افزوده شده است.»

طبق گزارش رویترز، ماسک گفته که صرفا ۱۰ درصد از فروش خودروهای تسلا مربوط به مدل S 60 بوده اند که خودرویی تک موتوره است؛ جدیدترین بروز رسانی S 60 که با نام S 70D شناخته می شود، حالا شامل دو موتور شده و این شرکت انتظار دارد با توجه به قابلیت های بسیاری که به آن افزوده، خریداران بیشتری به سویش متمایل گردند. فروش مدل جدید از امروز آغاز شده و در ماه می به خریداران تحویل داده می شود.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato