جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

راهنمای خدمات الکترونیک: خرید طرح ترافیک روزانه با موبایل

از ابتدای این هفته، محدوده طرح زوج و فرد تهران، توسط دوربین های نصب شده در ورودی ها و داخل این محدوده مانند طرح ترافیک اصلی کنترل می گردد. به همین خاطر راه های فرار از ماموران راهنمایی و رانندگی برای بسیاری از رانندگانی که به صورت غیر مجاز با خودرویشان در محدوده مذکور تردد می کردند بسته می شود.

همین امر باعث شده که برخی از افراد به خاطر ضرورت و نیاز به حضور در مناطق مرتبط به طرح ترافیک به خرید مجوز روزانه ی مرتبط به آن روی آورند.

در پاسخ به این نیاز، مسئولین شهرداری تهران برای سهولت در دسترسی و جلوگیری از سود جویی های ممکن، اقدام به راه اندازی سامانه فروش مجوز طرح ترافیک روزانه از طریق کد USSD موبایل کرده اند.

برای اطلاع از جزئیات روش یاد شده که تنها به یک موبایل ساده احتیاج دارد، در ادامه همراه دیجیاتو باشید.

سامانه فروش مجوز طرح ترافیک روزانه از طریق کد USSD

برای این کار کافی است کد #1*3*137* را از طریق یک موبایل ساده یا هوشمند شماره گیری کنید تا به راحتی مجوز مورد نظرتان را خریداری نمایید.

Screenshots_2015-04-12-10-16-47

حالا  در جواب این پیام و بر اساس طرح مورد نیاز عدد 1 یا 2 را نیاز برگشت دهید. پس از انتخاب طرح، باید دوشماره سمت راست پلاک که بالای آن کلمه ایران ذکر شده است را ارسال کنید.

Screenshots_2015-04-12-10-12-29

مرحله بعدی، وارد کردن دو رقم سمپ چپ پلاک است که قبل از حرف میانی آمده.

Screenshots_2015-04-12-10-14-58

 

اکنون باید عدد معادل حرف یا نشان موجود در پلاکتان را طبق راهنمای زیر، وارد نمایید. (این اعداد معادل جایگاه حروف در الفبای فارسی هستند)

 • الف: 1
 • ب: 2
 • ت: 4
 • ج: 6
 • د: 10
 • س: 15
 • ص: 17
 • ط: 19
 • ع: 21
 • ق: 24
 • ل: 27
 • م: 28
 • ن: 29
 • و: 30
 • ه: 31
 • ی: 32
 • ویلچر: 33

Screenshots_2015-04-12-10-16-00

حالا سه رقم باقی مانده پلاک که بعد از حرف مانی آمده اند را ارسال کنید.

Screenshots_2015-04-12-14-26-34

پس از ورود اطلاعات پلاک خودرو، وارد مرحله پرداخت شده و باید شماره کارت بانکی خود را وارد نمایید.

Screenshots_2015-04-12-14-27-12

پیامی روی صفحه نمایش شما ظاهر می گردد که در آن پلاک وارد شده و نوع طرح انتخابی موجود است. در این مرحله رمز عبور خود را وارد کرده و سپس تائید کنید.

Screenshots_2015-04-12-14-28-42

اگر عملیات پرداخت با موفقیت انجام شود، کد پیگیری خرید طرح ترافیک روزانه نمایان گردیده و همچنین یک پیام کوتاه حاوی اطلاعات طرح و کد رهگیری از طریق شماره ۱۳۷۰۰۰۰۰ به موبایل تان ارسال می شود.

نکات

 1. برای درخواست طرح ترافیک روزانه از طریق موبایل هر روز از نخستین لحظات بامداد (00:00) تا ساعت 17 فرصت دارید.
 2. اگر یکبار با یک سیم کارت از طریق این سامانه طرح بخرید، اطلاعات پلاکتان ثبت شده و دیگر نیاز به ورود مجدد آن ندارد.
 3. چنانچه شماره پلاک خود را اشتباه ثبت نمایید،می توانید با شماره پشتیبانی و پاسخگویی «ندای ترافیک» ۸۷۵۰۰، تماس گرفته و آن را تصحیح کنید.
 4. شما می توانید این نوع طرح یا طرح ترافیک هفتگی را از طریق اینترنت خریداری کنید که راهنمای خدمات الکترونیک آن، پیش از این در دیجیاتو منتشر شده است.
 5. توجه نمایید، قیمت مجوز طرح ترافیک روزانه و هفتگی در سال 94 تغییر کرده و نرخ موجود در این سامانه با خرید حضوری و اینترنتی یکسان است.

مطالب مرتبط

راهنمای خدمات الکترونیک: 13 سامانه ای که در ایام عید به کار می آید

بوی بهار و نوروز در سراسر کشور پیچیده و همه برای آغاز سال نوی خورشیدی آماده می شوند. روزهایی که به ما گذر ایام را یاد آوری می کند تا در انجام امور روزمره خود، کمتر وقتمان را تلف نماییم. شاید در این روزها ارزش زمان برایمان نمایان تر شود وبیشتر دوست داریم از امکانات نوین... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: رزرو بلیت چارتر در اینترنت و موبایل

برای علاقمندان به سفر و افرادی که زیاد گردشگردی می کنند، وسیله رفت و برگشت از مبدا به مقصد بسیار مهم است. بسیاری از افراد مسافرت با هواپیما را به خاطر صرفه جویی در زمان و کم شدن خستگی بر می گزینند. پیدا کردن بلیط ارزان یا پرواز با چارتر برای کاهش هزینه ها یکی از... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: ثبت شکوائیه

هر چند که دوست نداریم برای کسی مشکلی پیش بیاید که کارش به شکایت و طرح دعوا بکشد ولی اگر سر به دادگاه ها و دادسراها بزنید متوجه خواهید شد که جمع بسیاری از هموطنان، بابت طرح دعوا یا دفاع از خود، وقت زیادی را صرف می کنند. شاید روزی این مشکل برای شما نیز اتفاق... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: شکایت از متخلفان صنف رایانه

این روزها بازار کامپیوتر و تجهیزات مرتبط با آن پر شده از افراد سودجویی که با ترفندهای مختلف، خریداران مبتدی و نا آشنا به بازار رایانه را در دام خود گرفتار می کنند. در موارد بسیاری این کلاهبرداری ها بر اساس عدم نظارت کافی بر اصناف یا شکایت نکردن متضررین صورت گرفته و افزایش می یابد. در... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: تردد درون شهری(بخش اول)

برآورد زمان دقیق تردد و مسافرت درون شهری در تهران، بسیار سخت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به خاطر تخمین نادرست زمان رسیدن، با تاخیر زیاد به قرار کاری، دوستانه و موارد مشابه رسیده باشید. شاید بدون استفاده از اطلاعات موجود در سامانه های ترافیکی،... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: نوبت دهی تعویض پلاک خودرو

تعویض پلاک یکی از کارهایی است که باید پس از خرید و فروش خودرو  صورت بگیرد و این امر در مراکز معتبر و رسمی تحت نظر راهنمایی و رانندگی انجام می شود. راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به دلیل تشکیل صف های طولانی در مراکز تعویض پلاک استان تهران، تصمیم به راه اندازی سامانه اینترنتی برای... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x