هواپیمای بدون سرنشین فرانسه در کمتر از یک دقیقه پهپادهای خرابکار را شناسایی می کند

هواپیمای بدون سرنشین فرانسه در کمتر از یک دقیقه پهپادهای خرابکار را شناسایی می کند

چندی پیش یک پهپاد بدون سرنشین در حال پرواز روی اماکن کلیدی، ساختمان های دولتی و حتی یکی از تاسیسات هسته ای پاریس در آسمان این شهر رویت شد و مشخص نبود که آیا هدایت آن بر عهده گروهی از افراد آماتور است که اشتباها پهپاد خود را به سمت این مناطق هدایت کرده اند یا اینکه یک عملیات کاملا هدایت شده در جریان است.

خوشبختانه دیری نپایید که شرکت فرانسوی ECA سریعا به نگرانی های مقامات دولتی آن کشور در این رابطه واکنش نشان داد و مدعی شد که موفق به ساخت نوعی هواپیمای بدون سرنشین ضد پهپاد شده است که می تواند درون ها را شناسایی نموده و موقعیت هدایت کننده آنها را تشخیص دهد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

طبق اعلام شرکت سازنده، این پرنده که EC180 نام دارد پس از تشخیص پهپادهای مشکوک در آسمان آنها را مهار کرده و موقعیت هدایت کننده شان را تشخیص می دهد. در مرحله بعد، هواپیما به سراغ فردی می رود که کنترل پهپاد شناسایی شده را در دست دارد و عکسی که از وی تهیه کرده را برای نزدیک ترین اداره پلیس ارسال می کند تا در اسرع وقت نسبت به دستگیری فرد مظنون اقدام نماید.

متاسفانه باید بگوییم که شرکت سازنده بنابر دلایلی که قابل درک هم هست حرفی از نوع فناوری به کار گرفته شده در ساخت این پهپاد و ایجاد قابلیت ضد جاسوسی آن، به میان نیاورده است.

شرکت ECA اعلام کرده که فناوری تازه اش «فرار افراد خراب کار را غیر ممکن» خواهد کرد. ناگفته نماند که مقامات دولتی فرانسه نیز تاکنون دو مرتبه این پهپاد را مورد ارزیابی قرار داده اند و «کاملا قانع گشته اند» که این پرنده بدون سرنشین می تواند ظرف کمتر از یک دقیقه اپراتور درون های خرابکار را تا شعاع ۷۰۰ متری خود شناسایی کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato