ویندوز ۱۰ برای تبلت های ۷ اینچ شباهت بسیاری به ویندوزفون دارد

ویندوز ۱۰ برای تبلت های ۷ اینچ شباهت بسیاری به ویندوزفون دارد

مایکروسافت در ماه ژانویه یکی از نسخه های اولیه ویندوز ۱۰ را برای تبلت های ۸ اینچی ارائه کرد. حال خبر می رسد که این شرکت نرم افزاری در حال آماده سازی نسخه ای پیش نمایش و ارائه آن برای تبلت های ۷ اینچی است.

وب سایت WinBeta توانسته به این نسخه دسترسی پیدا کرده و چند اسکرین شات از آن در فضای مجازی قرار دهد. به نظر می رسد اسکرین شات های مورد بحث در یک تبلت ۷ اینچی به ثبت رسیده اند و نکته در اینجاست که ظاهر آنها شباهت انکارناپذیری به ویندوزفون پیدا کرده. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پیش نمایش های ویندوز ۱۰ برای تبلت های ۸ اینچ و بالاتر حکایت از این مسئله دارد که دو حالت رابط کاربری «تبلت» و «دسکتاپ» را می توان با توجه به نوع کاربری انتخاب کرد؛ نکته اینجاست که چنین حالتی در ویندوز ۱۰ برای تبلت های ۷ اینچ وجود نداشته و هنگام کار با این تبلت ها این تصور به سراغ شما می آید که موبایلی ویندوز فونی در ابعادی بزرگتر را در دست گرفته اید.

اگرچه این نسخه هنوز کامل نیست اما می توان گفت مایکروسافت به هیچ عنوان از فضای موجود بهره کافی را نبرده است.

در این میان البته استثناهایی هم وجود دارند؛ برای مثال در اپلیکیشن هایی نظیر ماشین حساب و ضبط کننده صدا، از این فضای خالی به شکل بهتری بهره گرفته شده ولی در سایر موارد همه چیز صرفا اندکی از همه طرف «کشیده» شده و شباهت بسیاری به ویندوز ۱۰ برای موبایل دارد.

خبر می رسد که مایکروسافت تلاش می کند این نسخه از ویندوز ۱۰ را بهبود بخشیده و دست کم صفحه آغازین آن را ارتقا دهد. همچنین گفته می شود این نسخه از ویندوز ۱۰ می تواند از اپلیکیشن های یکپارچه ویندوز به همراه ماوس و کیبورد بلوتوث پشتیبانی به عمل آورد.

از مایکروسافت بعید نیست؛ شاید برنامه ای در سر داشته باشد که موبایل، فبلت و تبلت های کوچک بعدی را نیز به یک PC تبدیل کند.

VRA.0

FileExplorer.0

Maps.0

Alarms.0

Calc.0

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato