کمپانی TSMC وظیفه تولید ۳۰ درصد از چیپست A9 اپل را بر عهده خواهد داشت [شایعه]

حدودا دو هفته پیش در دیجیاتو به اطلاعتان رساندیم که کمپانی سامسونگ، وظیفه تولید چیپست A9 اپل، برای استفاده در نسل بعدی آیفون را بر عهده خواهد داشت؛ حال یکی از محققان موسسه KGI به نام Ming-Chi Kuo، که قبلا نیز پیشبینی های درستی در مورد برنامه های آینده اپل داشته، اعتقاد دارد که سازنده ای تایوانی که آن را با نام اختصار TSMC می شناسیم، وظیفه تولید ۳۰ درصد از چیپست های نسل بعدی آیفون یا همان A9 را بر عهده خواهد گرفت.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Ming-Chi Kuo می گوید: «ما اعتقاد داریم که به چند دلیل اپل تصمیم خود را در مورد همکاری کامل با سامسونگ تغییر خواهد داد و دست کم ۳۰ درصد از تولید چیپست A9 به TSMC خواهد رسید؛ ۱- بی ثباتی در بازارهای جهانی. ۲- فناوری ۱۶ نانومتری TSMC در حدی است که می تواند انتظارات اپل را برآورده سازد. ۳- با توجه به درخواست بالای مشتریان برای گلکسی های جدید، و باز هم با توجه به اینکه این موبایل ها از پردازنده هایی ۱۴ نانومتری بهره می گیرند، اپل احتمال می دهد سامسونگ نتواند درخواست هایش را به شکل کامل برآورده سازد و یا آن میزان مورد نیاز را تولید کند.»

در ماه های گذشته شایعات بسیاری در خصوص نحوه تولید و اینکه چه کسی چیپست آیفون های جدید را به تولید می رساند وجود داشته است. در دسامبر گذشته خبر رسید که سامسونگ تولید چیپست های مذکور را شروع کرده، در همان ماه دوباره خبر رسید که TSMC ساخت بخش عمده ای از چیپست ها را بر عهده خواهد داشت.

مدتی بعد و در ژانویه نیز به گوش رسید که تایوانی ها چیپست A9X را تولید خواهند کرد که برای آیپد بعدی در نظر گرفته شده؛ در آخرین گزارش هم آمده بود که ساخت این چیپست به شکل کلی به سامسونگ واگذار گشته. در هر صورت باید تا قبل از سپتامبر منتظر ماند و دید که در نهایت چه سهمی، به چه شرکتی خواهد رسید.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟