قطار مغناطیسی ژاپن رکورد سرعت جهانی خود را شکست

قطار مغناطیسی ژاپن رکورد سرعت جهانی خود را شکست

شرکت راه آهن مرکزی ژاپن (Central Japan Railway) گزارش داده که قطار مغناطیسی آن، روز پنجشنه گذشته رکورد سرعت ۳۶۶ مایل بر ساعت را در جریان سفر آزمایشی اش در منطقه یاماناشی شکست.

گفتنی است که ژاپن از سال ۲۰۰۳ میلادی تا کنون نام خود را به عنوان دارنده پرسرعت ترین قطار دنیا به ثبت رسانده و با ثبت این رکورد موفق شد که جایگاهش را همچنان حفظ نماید.

در جریان این حرکت آزمایشی ۲۹ مهندس در داخل قطار حضور داشتند و پیش بینی شده که این قطار تا سه شنبه همین هفته رکورد سرعت ۳۷۲ مایل بر ساعت (معادل ۶۰۰ کیلومتر در ساعت) را به ثبت می رساند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

متاسفانه طبق اعلام شرکت راه آهن مرکزی ژاپن مسافران عادی هیچگاه این سرعت را تجربه نخواهند کرد مگر آنکه مشکلی در سیستم کنترلی قطار به وجود آید. این شرکت در نظر دارد که برای سفرهای معمولی سرعت قطار را در محدوده ۳۱۳ مایل بر ساعت نگه دارد که این امر نیز تا سال ۲۰۲۷ میلادی محقق نخواهد شد.

اما حتی با همین سرعت هم، مسافران این قطار قادر خواهند بود در بازه زمانی تنها ۴۰ دقیقه مسافت میان توکیو و ناگویا را بپیماند که کمتر از نصف مدت زمانی است که با قطارهای سریع السیر امروزی امکان پذیر خواهد بود.

این شرکت حتی در نظر دارد که تکنولوژی خود را به آمریکا صادر نماید و سریع ترین راه آهن این کشور را بین نیویورک و واشنگتن دی سی راه اندازی کند.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato