ناسا: هیچ کس بدون کمک ما به مریخ نخواهد رفت

ناسا: هیچ کس بدون کمک ما به مریخ نخواهد رفت

اولویت اصلی ناسا همچنان بردن انسان ها به مریخ است و کمپانی های خصوصی که می خواهند این کار را انجام دهند، بدون کمک ناسا از پس کار برنخواهند آمد. چارلز بولدن، مدیر کل ناسا امروز به کمیته بودجه آمریکا گفت: "هدف نهایی ما سفر به مریخ است و هر چیزی که به آن مرتبط شود."

این آژانس قصد داره در فاصله سال های ۲۰۳۰ تا ۲۰۴۰ بالاخره پای انسان را به این سیاره باز کند. سفر انسان به مریخ می تواند واقعا تاثیر گذار باشد، چرا که گویا این سیاره زمانی قابل سکونت بوده و دانشمندان می توانند پی ببرند باید جلوی چه اتفاقاتی را بگیرند تا اتفاق مشابهی برای زمین رخ ندهد.

بولدن می گوید انسان باید زمین را رها کرده و مریخ بیشترین شباهت را به زمین دارد. وی معتقد است قدم اول در رسیدن به این هدف، ماموریت ARM است که طبق زمان بندی در سال ۲۰۲۰ انجام می شود.

طی ماموریت آرم، فضانوردان حتی می توانند یک بار روی کره ماه فرود آیند و از آنجا به عنوان ایستگاهی موقتی جهت رسیدن به مریخ استفاده کنند. بولدن می گوید در هر صورت، نه کمپانی Mars One و نه SpaceX بدون کمک ناسا قادر نخواهند بود که به مریخ سفر کنند: "هیچ شرکت تجاری بدون پشتیبانی ناسا و دولت قرار نیست به مریخ برود."

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato