جستجوی گوگل و اولویت وب سایت هایی که برای موبایل بهینه شده اند

جستجوی گوگل و اولویت وب سایت هایی که برای موبایل بهینه شده اند

اخیرا برای گوگل، این موضوع اهمیت بسیاری پیدا کرده که وب سایت ها برای نسخه موبایل خود نیز از طراحی بهینه ای استفاده نمایند. این اهمیت تا جایی پیش رفت که غول جستجو تقریبا دو ماه پیش و در فوریه، اعلام کرد که از ۲۱ آوریل، وب سایت هایی که از طراحی برتری برای دستگاه های همراه برخوردار باشند، مشخصا در نتایج جستجوی کاربران رتبه بهتری خواهند داشت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

از امروز افرادی که توسط موبایل به جستجو در گوگل بپردازند، می توانند از وب سایت هایی با کیفیت بالاتر دیدن کنند.

کمپانی مورد بحث در وبلاگش می نویسد: «حالا وب سایت هایی در جستجوها اولویت یافته اند که کاربر بتواند پس از ورود به آنها،‌ به سادگی و بدون نیاز به زوم کردن و یا چرخاندن موبایلش برای ایجاد فضای بیشتر، متن موجود در آنها را بخواند.»

گوگل البته می گوید که کاربران از این موضوع نگرانی نداشته باشند زیرا همواره الویت اول گوگل، هماهنگی «موضوعی» میان خود جستجو و نتیجه ی جستجو خواهد بود. در ادامه شرکت مذکور در وبلاگش نوشته:‌ «ما همچنان از مشخصه های بسیاری برای نشان دادن نتایج اول خود بهره می گیریم.»

از آنجایی که تبلت ها از نمایشگری بزرگتر بهره می جویند و تجربه ای تقریبا مشابه با PC ها را به ارمغان می آورند، قانون بهینه بودن وب سایت ها برای داشتن رتبه بالاتر در جستجو برای آنها اعمال نخواهد گشت.

اگر وب سایتی دارید و می خواهید بهینه بودن و یا نبودن آن را امتحان کنید، گوگل ابزاری را برای همین کار در اختیار شما گذاشته است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato