ابزارهای صوتی دیزنی، موبایل شما را با صدای خود کنترل می کند

ابزارهای صوتی دیزنی، موبایل شما را با صدای خود کنترل می کند

بخش تحقیقاتی شرکت دیزنی تجهیزات پلاستیکی ساده ای برای موبایل ساخته است که احتمالا حتی از ترکپد های انگشتی تولید شده در دانشگاه MIT هم عجیب تر هستند.

این ابزارها که «صوت-ابزار» یا Acoustruments نامیده می شوند، می توانند تلفن همراه را با صدایی که از اسپیکر خودش تولید می شود، کنترل کنند.

در ادامه با ما در دیجیاتو همراه باشید.

هر کدام از این ابزارها یک لوله U شکل دارند که امواج التراسونیک را از اسپیکر تلفن به میکروفون آن انتقال می دهد و می توان تلفن را طوری برنامه ریزی کرد که هر نوع قطع و وصل در امواج مذکور (مثلا با خم کردن لوله یا نواختن آن مثل یک فلوت از طریق سوراخ های تعبیه شده روی لوله) به صورت یک دستور تفسیر شود.

البته لزومی ندارد که حتما به این روش جریان را قطع و وصل کرد. می توان انواع دکمه، سوئیچ و سرپیچ را روی لوله تعبیه نمود تا امواج را طوری تغییر دهد که گوشی تلفن آن را به عنوان پیام دستور دریافت کند.

تا اینجای کار محققان صوت-ابزارهایی را طراحی کرده اند که روی قاب موبایل سوار شده و مثلا به عنوان شاتر دوربین یا کنترل زنگ ساعت آن عمل می کنند. یک نمونه جالب از این ابزارها تلفن شما را عملا به یک ماشین اسباب بازی تبدیل کرده و دیگری آن را به صورت یک عروسک الکترونیکی تعاملی در می آورد.

تولیدکنندگان این تجهیزات معتقدند که ساخته آنها در مواقعی که دسترسی به صفحه لمسی موبایل ممکن نیست و مثلا گوشی تلفن به صورت یک ابزار واقعیت مجازی استفاده می شود (عکس بالا) کاربرد زیادی دارد.

به نظر نمی رسد که این صوت ابزارها به این زودی به دست عموم برسند اما نیمه پر لیوان هزینه پایین تولید آنهاست و می شود امیدوار بود که در تولید انبوه قیمت زیادی نداشته باشند و هر کاربری بتواند بدون نیاز به فدا کردن پس اندازش یک نمونه از آن ها را بخرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato