همراه اول 20 هزار سیم کارت فاقد کد ملی را از شبکه خارج کرد

همانطور که قبلا در دیجیاتو اعلام کردیم بر طبق قوانین کشور در پرونده هر سیم کارت باید هویت مالکش به صورت کامل و به همراه کد ملی ذکر شده باشد. بر این اساس و پس از بارها اطلاع رسانی رگولاتوری و اپراتورهای تلفن همراه، از نیمه فروردین ماه امسال، به تدریج خطوط فاقد شماره ملی مالک، قطع شده و سیم کارت ها از شبکه خارج شدند.

به نظر می رسد با اطلاع رسانی وسیعی که توسط خدمات دهندگان تلفن همراه و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام شد، تعداد اندکی از سیم کارت های فعال موبایل فاقد کد ملی بوده و اکنون مطابق قانون قطع گردیده اند.

در ادامه همراه دیجیاتو بمانید.

این آمار برای مشترکان شرکت ارتباطات سیار به حدود 5 صدم درصد می رسد که نشان دهنده اطلاع رسانی مناسب اپراتور و رگولاتور و همچنین اقدام مناسب کاربران برای ثبت کد ملی در هنگام ثبت نام یا دریافت پیامک ارسال مرتبط است.

مدیرعامل همراه اول درباره این موضوع اظهار کرد: در حال حاضر همراه اول حدود 40 میلیون سیم‌کارت فعال در شبکه دارد که طبق آخرین آمار موجود، 20 هزار سیم کارت فاقد کد ملی در شبکه ارتباطات سیار موجود بوده و بعد از بارها اخطار و ارسال پیامک، ارتباط شان قطع شده است.

وحید صدوقی با اشاره به چند مرحله ارسال کد ملی توسط مشترکین فعال این اپراتور، اضافه کرد: کدهای ملی ارسالی بوسیله کاربران با مدارک موجود در پرونده سیم کارت ها مطابقت داده می شود و در مرحله بعدی با مواردی که کد ملی کاربر با سند و مدارک تطابق ندارد برخورد می شود.

به گفته وی، افرادی که هم اکنون ارتباط سیم کارت آنها به خاطر عدم وجود کارت ملی قطع  شده، باید برای وصل مجدد با مدارک شناسایی خود به دفاتر مجاز این اپراتور مراجعه نمایند.

در گام بعدی طرح احراز هویت مالکان سیم کارت های تلفن همراه قرار است، خطوط اضافی افرادی که مالک بیش از 10 سیم کارت موبایل هستند قطع شده و به چرخه بازار برگردند.

مدیرعامل همراه اول پیرامون این موضوع گفت: هم اکنون به مشترکانی که دارای ۱۰ سیم کارت در سیستم اطلاعاتی ما باشند، سیم کارت واگذار نمی شود اما در گذشته این اقدام صورت می پذیرفت و به همین دلیل برخی افراد هستند که بیش از ۱۰ مورد به نامشان ثبت گردیده است.

وحید صدوقی توضیح داد: در حوزه کاربران دائمی در این زمینه تخلفی دیده نمی شود اما در بخش مشترکان اعتباری، برخی افراد سیم کارت های فله ای خریده و دربازار می فروختند، که نقل و انتقال این سیم کارت ها صورت نگرفته است.

به گفته مدیر اپراتور اول، این طرح به زودی در سراسر کشور اجرا می گردد.

منبع:
مهر ، فارس
برچسب ها

مطالب مرتبط

امکان استفاده از چند شماره روی یک سیم کارت به زودی فراهم می شود

ایرانسل در هفدهمین نمایشگاه صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی، موسوم به ایران تلکام ۲۰۱۶، از سرویس استفاده از چند شماره روی یک سیم کارت رونمایی کرده است.این سیم کارت به مشترک امکان می دهد در صورت دارا بودن چند شماره ی موبایل، همه ی آنها را روی یک سیم کارت فعال کند و هم زمان... ادامه مطلب

اشتغالزایی همراه اول با تولید سیم کارت

همراه اول با تولید سیم کارت داخلی توانسته فرصت شغلی برای متخصصان و کارشناسان داخلی فراهم کند.همراه اول با همکاری شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران، توانست زمینه اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر متخصص و کارشناس ایرانی را در ایران فراهم کند.این همکاری در تولید سیم کارت که تاکنون ارائه بیش از ۵۰ میلیون سیم کارت... ادامه مطلب

نخستین پروفایل آزمایشی eSIM در ایران راه‌اندازی شد

همایش «با eSIM اشیا را روشن کنیم» با هدف بررسی دورنمای ورود نسل جدید سیمکارت (eSIM) به ایران به عنوان یک پیشران برای توسعه صنعت اینترنت اشیا، با حضور شرکت‌های معتبر حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و خودروسازی، در سالن همایش‌های ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد و طی این همایش، ایرانسل نخستین پروفایل آزمایشی eSIM... ادامه مطلب

محدودیت استفاده از خدمات 3G برای افراد زیر 18 سال؛ فرصت 6ماهه برای عرضه سیم کارت کودک و نوجوان

هر چند پیوست فرهنگی نسل سوم و بالاتر موبایل در کشور به تصویب نرسیده است اما محتوای آن به اجرا نزدیک گردید. با گذشت حدود 5 ماه از ارائه 3G توسط اپراتورهای سراسری ایران، محدودیت استفاده افراد زیر 18 سال از این خدمات توسط کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مصوب و ابلاغ شد.یکی از مسئولان... ادامه مطلب

رایتل اولین سیم کارت کودک را در کشور ارائه کرد

عده زیادی از کارشناسان حوزه کودک و نوجوان اعتقاد دارند، استفاده زیاد از موبایل و محدود نبودن دسترسی به اینترنت برای کودکان و نوجوانان، می تواند عواقب خطرناکی را در بر داشته باشد. بر همین اساس، همانطور که چند ماه پیش نیز به اطلاعاتان رساندیم، ضوابط دسترسی کودکان و نوجوانان به نسل های جدید تلفن همراه... ادامه مطلب

خطوط مالکان بیش از 10 سیم کارت قطع می شود

چند ماهی است که با توجه به ضرورت های قضایی به وجود آمده، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به دنبال اجرای احراز هویت مالکیت سیم کارت ها افتاده و این کار را از بهمن ماه به طور جدی اجرایی کرد؛ به این ترتیب خط تلفن افرادی که کد ملی نداشتند پس از یک طرفه... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟