ارزان ترین مدل اپل واچ نمایشگر بهتری دارد

ارزان ترین مدل اپل واچ نمایشگر بهتری دارد

شاید تعجب کنید که نسخه ۱۷۰۰۰ دلاری اپل واچ موسوم به ادیشن به خوبی مدل ۳۴۹ دلاری اسپورت آن نیست! اما این موضوع حقیقت دارد. در ساخت ادیشن از مواد عالی بهره گرفته شده و ظاهر آن در کل فوق العاده به نظر می رسد با این همه، براساس گزارشی که از سوی شرکت DisplayMate منتشر شده، استفاده از کریستال یاقوت کبود تا حدودی عملکرد نمایشگر این ساعت را در محیط های پر نور تضعیف کرده و این امر یک مشکل جدی برای نمایشگری به این کوچکی محسوب می شود.

اما اگر نتوانید آنچه نمایشگر یک ساعت نشان می دهد را ببینید آن گجت به چه دردی خواهد خورد؟

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

خبر خوب این است که نمایشگر همه مدل های اپل واچ کیفیت مطلوبی دارند و فرقی ندارد که چه میزان پول بابت خرید آن صرف کرده باشید. در گزارش DisplayMate آمده است که نمایشگر OLED اپل واچ بهترین صفحه نمایش موجود در بازار (پوشیدنی ها) است، که اگر بخواهیم منصف تر باشیم، این محصولات هم اکنون بازار کوچکی دارند.

براساس تحقیق انجام شده توسط این موسسه، اپل واچ «به لحاظ تنوع رنگی، همخوانی خوبی با آیفون ۶ دارد» و مدیریت مناسب رنگ ها، زوایای دید عالی، مدیریت انرژی و کنترل روشنایی از جمله مشخصه های اصلی آن بر شمرده شده است.

علیرغم این، یک مشکل وجود دارد که به گران ترین مدل اپل واچ با کریستال یاقوت کبود مربوط می گردد.

نوری که از کریستال یاقوت کبود بازتاب می یابد دوبرابر نور انعکاس یافته از روی شیشه است (طبق اصول بنیادین علم فیزیک). چون نورهای بازتابی در محیط کنتراست و تراکم رنگی تصاویر را کاهش می دهند، نمایشگرهایی که دارای یاقوت کبود هستند نمی توانند مانند شیشه عملکرد خوبی را در نور زیاد از خود به نمایش بگذارند.

جالب است بدانید که نمایشگر مدل اسپورت ساعت اپل از شیشه یون- اکس (Ion-X) ساخته شده که نور بازتابی از آن به مراتب کمتر است. براساس ارزیابی صورت گرفته توسط DisplayMate اگر این دو مدل را در فضای باز با هم مقایسه نمایید، در خواهید یافت که خواندن نمایشگر مدل اسپورت راحت تر است.

مجددا باید تاکید کنیم که همه اعضای خانواده اپل واچ از لحاظ کارایی یکسان هستند و تنها تفاوت در مواد به کار رفته برای ساختنشان است. شاید مدل اسپورت همچون ادیشن لوکس و مدرن به نظر نیاید، اما دست کم عملکردش در نور آفتاب بهتر است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato