سرفس پرو ۴؛ نازک تر از نسل قبل به همراه پردازنده بدون فن سری Core i [شایعه]

سال گذشته مایکروسافت یکی از بهترین محصولات سخت افزاری خود را به نام سرفس پرو ۳ معرفی نمود؛ در هفته های گذشته نیز نمونه ساده، ارزان تر و غیر حرفه ای این تبلت به نام سرفس ۳ از سوی این شرکت معرفی گشت.

تقریبا شکی نیست که در سال جاری، نمونه پر طرفدارتر این محصول به کد پرو، بروز رسانی خواهد شد و حال وب سایت چینی ۳۶kr.com از برخی از مشخصات نسخه چهارم از تبلت سرفس پرو خبر می دهد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اگرچه جزییاتی که از سوی وب سایت چینی منتشر گشته اند چندان زیاد نیستند اما یکی از مهمترین اجزای تبلت مایکروسافت را در بر می گیرند. گفته می شود که پردازنده ای که مایکروسافت قصد استفاده از آن را در سرفس پرو ۴ دارد، از سری Core M اینتل نخواهد بود.

به جای پردازنده های بدون فن و نه چندان قوی اینتل به نام Core M، مایکروسافت تمایل به استفاده از نسل پنجم سری پردازنده های Core i با کد Broadwell را دارد. اما نکته ای که این خبر را جالب تر می کند این است که اگرچه از سری Core i در این تبلت استفاده خواهد شد، اما همچنان خبری از فن خنک کننده در طراحی سرفس نخواهد بود. مایکروسافت صرفا با جاسازی حفره هایی در بدنه و قسمت انتهایی سرفس، اجازه خواهد داد تا گرمای ایجاد شده توسط پردازنده های سری Core i از تبلت خارج شوند.

screen_shot_2014-08-25_at_8.24.15_am_story

همچنین گفته می شود که سرفس پروی جدید از نسخه سوم آن نازک تر خواهد بود اما خبری از سبکی بیشتر آن نیست. سایر مشخصات تقریبا با نسل قبلی یکسان هستند؛ سرفس پرو ۴ همچنان از پورت های مشابه، عمر باتری هم اندازه با نسل قبلی و همینطور پایه نگه دارنده چند حالته استفاده خواهد کرد.

تبلت مورد بحث از یک نمایشگر ۱۲ اینج با رزولوشن ۲۱۶۰x1440 پیکسل بهره خواهد جست که مشابه نمایشگر سرفس پرو ۳ است اما مشخصا مایکروسافت در آن بهبودهایی را نیز ایجاد خواهد کرد. باید دید آیا امشب مدیران کمپانی ساکن ردموند در خصوص نسل بعدی سرفس پرو سخنی به میان خواهند آورد یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟