ایلان ماسک Tesla Energy را معرفی کرد

ایلان ماسک Tesla Energy را معرفی کرد

تسلا بالاخره از تکنولوژی جدیدش، Tesla Energy رونمایی کرد. تسلا انرژی یک باتری عظیم است که می تواند از خانه های کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ را تامین انرژی کند. این سیستم در دو محصول کاملا مجزا خلاصه می شود: Powerwall یک باتری خانگی است که ورژن ۱۰ کیلووات ساعتی آن ۳۵۰۰ دلار و ورژن ۷ کیلووات ساعتی آن ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

این قطعه بین ۰.۹ متر تا ۱.۲ متر اندازه دارد و ضخامت آن در حدود ۱۵ سانتی متر است. می توانید این دستگاه را درون یا بیرون دیوار خانه تان نصب کنید. تسلا انرژی به اینترنت متصل می شود و طبق گفته ایلان ماسک، قادر به تولید میکروگریدهای هوشمند است. میکروگریدها مدل های مدرن و امروزی سیستم برق متمرکز هستند و تسلا انرژی می تواند خانه شما را از شبکه برق رسانی شهری به طور کل جدا کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

قسمت دوم Powerpack نام دارد که دقیقا همان قسمت هیجان انگیز دستگاه است. تسلا این تکه از دستگاه را «سیستم بینهایت مقیاس پذیر» می نامد. به این معنی که دستگاه به راحتی می تواند یک خانه کوچک را برق رسانی کرده و همزمان سیستم مشابه، یک شرکت بسیار بزرگ را تامین انرژی کند. ماسک می گوید: "هدف ما تغییر رویه مصرف انرژی در جهان به مقیاسی بینهایت است".

Powerwall بیش از یک سال در مراحل آزمون و خطا بوده و برخی مشتریان خاص قادر به خرید آن بوده اند. اما برای Powerpack، تسلا اواخر امسال سفارش ها را می پذیرد.

ایلان ماسک در ماه فوریه و در ملاقات با سرمایه گذاران اصلی شرکت در مورد این محصول صحبت کرده بود و ماه پیش هم دوباره به مخاطبین اش یادآور کرده بود که تسلا قرار است محصولی خاص معرفی کند.

روی دعوت نامه هایی که برای رسانه ها ارسال شده بود، عبارت The Missing Piece یا قطعه گمشده حک شده بود و همین باعث شد بسیاری انتظار رونمایی از ماشین الکتریکی جدید تسلا را داشته باشند تا یک منبع برق.

شارژ ماشین های الکتریکی برای دارندگان این خودروها بسیار گران آب می خورد و اگرچه سلول های خورشیدی راهی منطقی به نظر می رسند اما زمانی که دیگر خورشیدی در آسمان نیست، صاحب خودرو چاره ای جز اتصال به برق شهری را ندارد.

یک باتری قدرتمند و بزرگ مانند Powerwall می تواند به صاحبانش اجازه دهد که برق تولید شده توسط سلول های خورشیدی را ذخیره کرده و در زمان لازم، آزاد سازند.

GreenTechMedia پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۱۹، نیمی از بازار مذکور به مصارف خانگی اختصاص یابد که آمار قابل توجهی است. بنابراین ایلان ماسک و SolarCity در این فضا نقشی موثر دارند. جالب است بدانید که ماسک در هیئت مدیره SolarCity هم حضور دارد و این شرکت توسط یکی از خویشاوندان وی به نام Lyndon Rive اداره می شود.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato