کاربران فیسبوک ۱۰ میلیون دلار را به زلزله زدگان نپال اهدا کردند

کاربران فیسبوک ۱۰ میلیون دلار را به زلزله زدگان نپال اهدا کردند

پس از وقوع زلزله وحشتناک نپال، فیسبوک در بالای سایت خود دکمه ای را قرار داد که کاربران با استفاده از آن می توانستند مبلغی را به زلزله زدگان نپالی اهدا کنند.

اکنون مارک زاکربرگ در صفحه شخصی خود اعلام کرده که تنها در دو روز، کاربران مبلغ ۱۰ میلیون دلار را به حساب اعلام شده، واریز نموده اند.

زاکربرگ در ادامه اضافه کرده است که شرکتش ۲ میلیون دلار دیگر به این رقم اضافه خواهد کرد و در مجموع مبلغ ۱۲ میلیون دلار را فورا در اختیار نهادهای پزشکی بین المللی قرار خواهد داد.

زلزله ۷.۸ ریشتری نپال یکی از بدترین سوانح طبیعی این کشور در طول ۸۰ سال گذشته بوده است. در اثر این زلزه حداقل ۶ هزار نفر کشته شده اند.

فیسبوک به صورت ماهیانه از ۱.۴ میلیارد کاربر میزبانی به عمل می آورد و اکنون زاکربرگ با این حرکت نشان داده است که چگونه می توان از این پتانسیل در مسیرهای خیرخواهانه نیز استفاده کرد.

پس از انتشار جهانی عکس های زلزله، کمک های میلیون دولت ها و مجامع مختلف به سمت این کشور روانه شده، اما نپال همچنان برای بازسازی نیاز به مقادیر زیادی پول دارد. بر اساس تخمین ها، هزینه بازسازی مناطق آسیب دیده، ۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato