هزینه ساخت اپل واچ ۸۴ دلار است

پس از اینکه در هفته های گذشته مجموعه iFixit کلیه قطعات درونی اپل واچ را از یکدیگر جدا کرد، اکنون شرکت IHS Technology موفق شده تا قیمت هر یک از این قطعات را تخمین زند.

به گفته IHS، هزینه ساخت مدل ورزشی ساعت اپل، تنها ۸۳.۷۰ دلار است. شایان ذکر است که این ساعت هم اکنون با قیمت ۳۵۰ دلار در مغازه ها به فروش می رسد.

در حالت عادی هزینه ساخت محصولات اپل رقمی بین ۲۹ تا ۳۸ درصد از قیمت فروش است، اما طبق محاسبات IHS مشخص شده که این بار اپل حاشیه سود بیشتری را برای خود در نظر گرفته است؛ گویا هزینه تولید اپل واچ تنها ۲۴ درصد از قیمت نهایی آن را شامل می شود.

جالب است بدانید که تیم کوک به این موضوع واکنش نشان داده و گفته: «معمولا تخمین هزینه تولید محصولات ما با آنچه که در واقعیت اتفاق میافتد، بسیار متفاوت است. من هرگز تخمینی ندیدم که حتی به هزینه واقعی تولید، نزدیک باشد.»

تخمین هزینه تولید، بر اساس قیمت هر یک از قطعات به کار رفته در دستگاه ارائه می شود، اما واقعیت این است که شرکت ها هزینه های نهان بسیاری را در راه ارائه یک محصول به بازار، متحمل می شوند. هزینه هایی از قبیل بازاریابی، تحقیق و توسعه، توزیع و ... از جمله این موارد هستند.

در ادامه مطلب می توانید لیست قیمت هر یک از قطعات به کار رفته در اپل واچ را مشاهده نمایید. نمایشگر این محصول با قیمت ۲۰.۵۰ دلار گران ترین قطعه به شمار می رود و باتری آن نیز با قیمت ۰.۸ دلار، ارزان ترین است.

apple-watch-sport-teardown

نظرات ۵۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟