توسعه تلفن ثابت متوقف شد

توسعه تلفن ثابت متوقف شد

مخابرات ایران که از سال قبل زمزمه های کاهش درآمد و سود خود (به خاطر سرمایه گذاری های کلان و عدم بازگشت هزینه از سوی کاربران) را سر داده، این روزها از مشکلات جدیدتری به خاطر این کاهش درآمد خبر می دهد.

مدیران این شرکت ادعا دارند به خاطر سرمایه گذاری هایی که در بخش طرح همکدی شهرهای یک استان داشته اند، درآمدشان کاهش یافته و نیاز به افزایش تعرفه دارند.

در همین راستا، مخابراتی ها به منظور فشار آوردن بر وزارت ارتباطات و هیات دولت، برای تصویب افزایش تعرفه به بیش از ۱۵ درصد، خبر توقف توسعه تلفن ثابت در کشور را مطرح کرده اند که در نوع خود جالب بوده و خلاف تعهدات و پروانه فعالیت این شرکت است. در ادامه همراه دیجیاتو بمانید.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: عمده مشکل مخابرات ایران در بخش ارتباطات ثابت، پایین بودن درآمد است که در حال حاضر به همین دلیل، توسعه تلفن ثابت تقریبا متوقف شده و از این بابت از مردم و متقاضیان عذرخواهی می نماییم که در برخی مناطق قادر به ارائه این سرویس نیستیم.

کاظم ابراهیمی اضافه کرد: مخابرات به اجبار باید برنامه‌ هایی را برای توسعه‌ خدمات خود دنبال نماید که این کار باید از محل درآمدهایش صورت پذیرد. بنابراین در حالی که از نظر پروانه‌ ای مکلف به توسعه هستیم اما مشکل اصلی، تامین نقدینگی است.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای این شرکت با افزایش هزینه‌ ها هم‌خوانی ندارد، توضیح داد: اگر هزینه‌ ها کاهش یابند تعرفه موجود خوب است، اما شاهد افزایش شدید هزینه‌ ها در بخش‌ های آب، برق، گاز، مالیات، حفاری و دیگر حوزه های مرتبط هستیم. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار کرد: برای تامین نقدینگی مسیرهای مختلفی وجود دارد که یکی از راه ها تغییر تعرفه است.

ابراهیمی بیان کرد: امیدواریم با تصویب تعرفه‌ های جدید تلفن ثابت، بتوانیم درآمد بهتری کسب کنیم و آن را در توسعه شبکه کابل، سیستم انتقال و تجهیزات سوئیچ صرف نماییم تا در هیچ نقطه ای از کشور متقاضیان را در صف انتظار دریافت تلفن ثابت نبینیم.

می توان این سخنان مدیرعامل مخابرات ایران را راه جدیدی برای دریافت درآمد و سود بیشتر از کاربران تلفن ثابت دانست. البته به اعتقاد عده ای از کارشناسان در صورت افزایش نرخ تعرفه تماس با تلفن ثابت، میزان استفاده کاربران از این مسیر ارتباطی کم شده و کاربران بیشتر از تلفن همراه و اپلیکیشن های پیام رسان استفاده خواهند کرد که در نهایت به کاهش بیشتر در آمدهای مخابرات می انجامد.

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato