سامسونگ در بازار تلفن های هوشمند کشور چین مقام چهارم را دارد

همانطوری که قبلاً در دیجیاتو نوشتیم سامسونگ طی سه ماهه ی اول ۲۰۱۵ موفق شد مجدداً بر اپل چیره گشته و عنوان بزرگترین تولید کننده ی تلفن هوشمند در جهان را به خود اختصاص دهد، اما اکنون گزارش ها حکایت از این دارند که سهام کمپانی مذکور از بازار فروش اسمارت فون کشور چین باز هم دچار تنزل شده است. خبری که مسلماً خوشایند مدیران غول تکنولوژی کره ای نیست.

در همین راستا شرکت آماری Strategy Analytics اعلام نموده رتبه سامسونگ در بازار کشور اژدهای سرخ به رده ی چهارم تنزل نموده و اکنون این کمپانی پایین تر از برندهایی همانند شیائومی، اپل و هوآوی قرار دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در گزارش پیش تر اشاره شده آمده است که شیائومی با فروش ۱۴ میلیون تلفن هوشمند توانسته عنوان اول بازار اسمارت فون چین را نصیب خود نماید و ۱۲.۸ درصد از سهام آن را در اختیار دارد.

این در حالیست که اپل ۱۳.۵ میلیون دستگاه آیفون را به دست کاربران کشور مورد بحث رسانده و سهامش نیز با عدد ۱۲.۳ درصد برابری می نماید. جایگاه سوم به هوآوی تعلق یافته که قادر شده در زادگاه خود ۱۱.۲ میلیون تلفن هوشمند عرضه کند و ۱۰.۲ درصد از بازار را تصاحب نماید.

Strategy Analytics می افزاید آمار و ارقام مرتبط به سامسونگ هنوز به شکل دقیق مشخص نیستند، ولی حضور این کمپانی در جایگاه چهارم بر حسب شواهد موجود قطعی است.

کره ای ها از سال ۲۰۱۱ الی سه ماهه سوم ۲۰۱۴ موفق ترین برند عرصه اسمارت فون ها در کشور چین محسوب می شدند، اما در انتهای همین بازه ی زمانی جایگاه شان را به شیائومی واگذار نمودند.

در سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۴ اپل هم موفق شد بر سامسونگ و هوآوی برتری یابد و ظاهراً همین روند در سه ماهه اول ۲۰۱۵ مجدداً تکرار شده است. اکنون باید منتظر ماند و دید دو کهکشانی جدید یعنی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج موفق می شوند در سه ماهه ی بعدی برای شرکت تولید کننده خود جایگاه بهتری را رقم بزنند یا خیر.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟