ابزاری که با راه رفتن نیروی مورد نیاز یک قلب مصنوعی را تامین می کند

ابزاری که با راه رفتن نیروی مورد نیاز یک قلب مصنوعی را تامین می کند

ابزاری که با راه رفتن نیروی مورد نیاز یک قلب مصنوعی را تامین می کند

اگر از قلب مصنوعی استفاده میکنید شاید در آینده روزی فرا برسد که برای زنده ماندن مجبور گردید پیاده روی های طولانی داشته باشید؛ البته نه به قصد ورزش و حفظ سلامتی، بلکه برای تامین نیروی مورد نیاز ارگان مصنوعی داخل بدنتان.

گروهی از دانشجویان دانشگاه رایس که خود را Farmers یا «کشاورزان» می نامند در حال توسعه ی دیوایسی هستند که میتواند پس از تامین انرژی، آن را جهت استفاده توسط قلب مصنوعی به داخل بدن ارسال کند. این محصول چیست و چگونه کار می کند؟

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

دستگاه مذکور از یک آتل پزشکی دستکاری شده تشکیل گشته که یک موتور به بخش مفصلی آن افزوده اند تا هر زمان که کاربر زانوی خود را خم کرد از طریق نانوژنراتور هایش به تولید انرژی بپردازد.

تلاش برای ساخت این محصول سالهای طولانیست که ادامه دارد، در نتیجه ۳ بار دانشجویان جدید جای گروه پیشین را گرفتند تا دستگاه فعلی و همچنین نمونه ی اولیه ای که قبلا برای همین منظور ساخته شده بود به سرانجام برسند.

البته نمونه ساخته شده در گذشته که آن هم میتوانست از طریق راه رفتن نیرو تولید کند به شکل آتل نبود، بلکه شامل کفشی میشد که به بخش زیرین آن قطعه ای پدالی شکل اضافه کرده بودند.

به گفته ی گروه Farmers سبک و راحت تر کردن این آتل برای پوشیدن چالش واقعا مشکلی بوده و در حال حاضر آزمایش کننده ی اصلی محصول پروژه، دستگاه فعلی را برای پوشیدن در مقاطع طولانی به اندازه کافی راحت میداند، پس می توان نتیجه گرفت آنها از مصاف با چالش فوق تا حد زیادی سربلند بیرون آمده اند.

ضمنا گروه یاد شده در اوایل سال ۲۰۱۵ موفق گشتند بخشی به دستگاه خود بیافزایند که قادر است انرژی تولیدی را به شکل الکتریسیته داخل باتری لیتیوم-یونی اش ذخیره کند.

شاید به درستی حدس زده باشید که این محصول هنوز به سطحی نرسیده که بتوان با اطمینان تامین انرژی عضو های مصنوعی تولید شده در صنعت پزشکی را بر عهده اش گذاشت، اما گروه «کشاورزان» امید زیادی دارند در آینده ی نه چندان دور نمونه های بعدی حاصل از تحقیقات، که از آزمایشگاه همکاران آنها بیرون خواهند آمد، تامین انرژی قلب مصنوعی و ارسال آن به شکل بی سیم به داخل بدن را با آسودگی خاطر و به سادگی امکان پذیر نماید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل