همه چیز درباره آیفون 13
این کیبورد کوچک می خواهد مشکل بزرگ ساعت های هوشمند را برطرف کند

این کیبورد کوچک می خواهد مشکل بزرگ ساعت های هوشمند را برطرف کند

دستگاه های پوشیدنی از جمله ساعت ها، روز به روز فراگیرتر می شوند و جمعیت بزرگتری را درگیر خود می کنند. با افزایش آمار ساعت های فروخته شده، شاهد افزایش تلاش مهندسین و برنامه نویس ها در سراسر جهان هستیم تا با ارائه نرم افزارهای بهتر، تجربه خوشایندتری ارائه دهند.

ساعت های هوشمند، نمایشگرهای کوچکی دارند و با این وجود قابلیت های بسیاری برای کاربر به ارمغان می آورند. نسل به نسل نیز شاهد پیشرفت آن ها هستیم و هر سری قابلیت های جدیدی به ساعت ها افزوده می شود. اما یک مشکل بزرگ هنوز دردسر ساز است. کیبوردها در نمایشگرهای کوچک واقعا عملکرد بدی دارند.

با این وجود، مهندسین دانشگاه پلیتکنیک والنسیا و دانشگاه اشتوتگارت، کیبورد QWERTY کوچکی ساخته اند که علاوه بر زمان پاسخگویی بالا، دقت بسیار بالایی هم دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ساعت های هوشمند از طرف مختلفی اعلان یا نوتیفیکیشن دریافت می کنند اما پاسخگویی به آن ها کار ساده ای نیست. بعضی اپلیکیشن ها به شما اجازه می دهند برای پاسخگویی به پیام ها، از یک سری پیام های از پیش آماده شده استفاده کنید اما واقعا در حدی که فکر می کنید کاربردی نیستند.

لوئیس لیوا، یکی از محققین دانشگاه والنسیا اعتقاد راسخی به کیبوردهای امروزی دارد و می گوید تغییر دادن شیوه تعامل انسان با ماشین ها چندان باب طبع کاربران ساعت های هوشمند نیست. راه های بهتری وجود دارد، مثل کیبورد Minuum.

اولین نمونه آزمایشی این کیبورد، Callout نام دارد و دقیقا به گونه ای طراحی شده که مردم در نمایشگرهای بزرگ از آن استفاده می کنند. Callout همانند حباب کوچکی است که روی ساعت هوشمند سرگردان است و با لمس آن می توانید شاهد باز شدن اش باشید.

اگر برای مثال می خواهید حرف F را انتخاب کنید اما ساعت شما حرف G را تشخیص می دهد، می توانید انگشت تان را اندکی به سمت چپ بکشید تا حرف مورد نظر انتخاب شود و سپس سراغ حرف بعدی می روید.

اما این ویژگی به شکل کاملی پاسخگوی نیاز کاربر نبود، بنابراین محققین یک کیبورد دیگر به نام ZShift ساختند که قابلیت زوم پیشرفته دارد. زمانی که این کیبورد در دسترس قرار بگیرد، احتمالا مناسب ترین گزینه برای دارندگان ساعت های هوشمند باشد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato