سامسونگ با صرف هزینه ای ۱۴ میلیارد دلاری یک کارخانه چیپست سازی جدید احداث می کند

سامسونگ با صرف هزینه ای ۱۴ میلیارد دلاری یک کارخانه چیپست سازی جدید احداث می کند

اوراق حسابرسی کمپانی سامسونگ حکایت از این دارند که غول تکنولوژی کره ای ۱۳.۸ میلیارد دلار را طی سال گذشته در زمینه ی تحقیق توسعه ی تکنولوژی های مرتبط به حافظه ها، چیپ های پردازشی، صفحات نمایش و... هزینه نموده است.

رقم یاد شده تقریباً سه برابر بودجه ی تحقیق و توسعه ی اپل محسوب می شود، اما به نظر می آید سامسونگ الکترونیکس از صرف هزینه های بیشتر نیز هراسی ندارد. کمپانی مذکور در همین راستا امروز اعلام نموده که با تخصیص بودجه ای ۱۴ میلیارد دلاری ساخت کارخانه ای جدید برای تولید چیپست و حافظه های مختلف را در دستور کار دارد، که در ابتدای سال ۲۰۱۷ آماده ی بهره برداری می گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کارخانه ی پیش تر اشاره شده قرار است در شهر Pyeongtaek واقع در جنوب پایتخت کره جنوبی یعنی سئول احداث شود. بخش تولید چیپ های سامسونگ اخیراً به شدت درآمد زا و موفق بوده، ولی حالا و با اضافه شدن کارخانه ای ۱۴ میلیارد دلاری به آن به نظر می آید این قسمت اهداف جدیدی را در سر می پروراند.

در همین راستا و طبق بیانیه خبری که سامسونگ منتشر نموده کارخانه تازه تاسیس بنا دارد تا نقشی کلید را در برتری کره ای ها در عرصه ی چیپ های موبایل و همینطور سرور ها ایفا کند. هر دو بازار یاد شده طی سال های اخیر رشدی سریع و انفجاری داشته اند، ضمن اینکه کمپانی مورد اشاره تمایل دارد در بازار آینده اینترنت اشیا نیز جلوه ای پر رنگ پیدا نماید.

منابع خبری گفته اند کارخانه فوق الذکر تمرکزش ابتدا بر روی تولید حافظه های DRAM خواهد بود و چنانچه لازم باشد به تولید چیپست نیز خواهد پرداخت.

گزارش های پیشین تائید نموده اند که سامسونگ عهده دار مسئولیت تولید چیپست های A9 اپل برای آیفون بعدی شده است اما ساخت این چیپست ها در کارخانه ای واقع در شهر تگزاس که به کمپانی کره ای تعلق دارد صورت خواهد پذیرفت و این در حالیست که خطوط تولید کارخانه ی جدید هر وقت که نیاز باشد چیپ های اگزینوس و احتیاج دو کهکشانی تازه وارد به بازار یعنی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج را تامین خواهند نمود.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato