اطلاعات جدیدی از نکسوس هوآوی منتشر شد

یکی از تحلیلگران خوش سابقه چینی، شایعات مربوط به نکسوس جدیدی که توسط هوآوی در حال تولید است را تائید کرده و اطلاعات جدیدی در این باره دارد که به نظر می رسد رنگ و بوی واقعیت دارند.

جیوتانگ پان، مدیر بخش تحقیقات انستیتو تحقیقاتی شنژن هوآکیانگ، در حوزه تلفن های همراه چینی و صنعت الکترونیک تخصص زبان زدی دارد. وی مقالات متعددی درباره این بازار نوشته و بارها اطلاعات دقیقی منتشر کرده. وی حالا این بار به سراغ گوگل و هوآوی رفته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پان ادعا کرده که نکسوس جدید، ۵.۷ اینچ نمایشگر Quad HD یا ۲K خواهد داشت و پردازنده آن نیز اسنپدراگون ۸۱۰ از کوالکام است. تاریخ عرضه دستگاه، نیمه دوم سال ۲۰۱۵ در نظر گرفته شده که البته این نکته چندان هم غیب گویی خاصی نمی طلبد، کمتر از یک ماه دیگر وارد دومین نیمه سال ۲۰۱۵ می شویم.

اگر این اطلاعات صحبت داشته باشد، شاهد تغییری نسبت به نمایشگر غول آسای ۵.۹۶ اینچی نکسوس ۶ هستیم.

منطقی به نظر می رسد که گوگل با چینی ها همکاری کرده تا دستگاه های جدید نکسوس خود را بسازد. هوآوی، زد تی ئی، شیائومی و حتی لنوو، پویاترین تولیدکنندگان تجهزیات جانبی اندرویدی هستند. مهم تر از همه، چینی ها هستند که در کشورهای در حال توسعه برگ برنده را در دست دارند، جایی که اغلب کاربران تازه کار وارد دنیای موبایل می شوند.

علاوه بر این، گوگل با چینی ها رابطه بسیار خوبی دارد و مایل است بازار چین را به دست بگیرد. ساندار پیچای در MWC 2015 اعلام کرد آن ها با یک شرکت محلی چینی در حال کار هستند و هوآوی از هر لحاظ مناسب به نظر می رسد.

نظرات ۲۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟