شکایت اریکسون از اپل در برخی از کشورهای اروپایی

شرکت اریکسون به عنوان یکی از مجموعه های سوئدی فعال در حوزه تلکام، به تازگی از اپل در دادگاه کشورهای آلمان، بریتانیا و هلند طرح شکایت کرده است.

یکی از مدیران اریکسون در رابطه با این شکایت چنین گفته است: «تکنولوژی های ما امروزه در بسیاری از قابلیت های ارتباطی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند و اپل بدون داشتن حق امتیاز، مشغول سود بردن از تکنولوژی های اریکسون است. ما مطمئن هستیم که دادگاه های آلمان، بریتانیا و هلند به ما کمک می کنند تا این مشکل را به شکلی عادلانه برطرف کنیم.»

اریکسون پیش از این تلاش کرده بودیم تا خارج از محیط دادگاه با اپل به توافق رسد و در قابل مبلغی مشخص، حق امتیاز استفاده از پتنت هایش را به اهالی کوپرتینو واگذار نماید؛ اما اینطور که به نظر می رسد این صحبت ها راه به جایی نبرده و اکنون دادگاه باید در این مورد قضاوت نماید.

پیش بینی می شود در صورتی که دادگاه رأی خود را به نفع اریکسون صادر کند، اپل مجبور خواهد شد سالیانه مبلغی بین ۲۴۰ تا ۷۲۵ میلیون دلار را به این شرکت سوئدی پرداخت نماید.

بد نیست بدانید که در سال گذشته سامسونگ در قبال دریافت مجوز جهت استفاده از پتنت های اریکسون، مبلغی بالغ بر ۶۵۰ میلیون دلار را به این مجموعه پرداخت کرده بود.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟