چرا جنس بدنه تلفن های همراه اهمیت دارد؟

گم شدن در دنیای درونی تلفن های همراه یک امر بدیهی است، مخصوصا حالا که هر دقیقه از روز را در کنار آن ها سپری می کنیم. ما چیزهایی مثل «یه رام AOSP روش بریز» یا «همه ساعت هوشمند دارن» را به یکدیگر می گوییم و ساده است که فراموش کنیم ما «همه» نیستیم.

یکی از چیزهایی که اخیرا مرا جذب خود کرده، مشاهده مواد و ظاهر تلفن همراه است که این روزها تنوع گسترده ای به خود گرفته است. چوب، چرم، شیشه ۲.۵D، پلاستیک های خود ترمیمی، کولار، آلومینیوم و پلاستیک نرم، جنس بدنه دستگاه هایی است که روی میز من قرار گرفته اند و با این وجود باز هم دستگاه های دیگری در بازار با جنس های متنوع تر وجود دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا ادامه مقاله راسل هولی از اندروید سنترال را با یکدیگر بخوانیم.

البته، آنچه که اهمیت دارد، زیر بدنه قرار گرفته اما با این وجود اکوسیستم زیبایی از گزینه های متعدد را تشکیل می دهد که ارزش صحبت کردن دارند.

طی دو هفته گذشته، تعداد افرادی که از من در مورد تلفن همراهی که از آن استفاده می کنم پرسیدند، بیشتر از هر زمان دیگری بود. در کافی شاپ ها، در صف خرید خواربار، زمانی که به انتظار کودکانم جایی ایستاده ام، یک فرد کاملا غریبه پیدا می شود و می پرسد اسم تلفن همراهم چیست.

من تقریبا هیچ وقت تلفن همراهم را در قاب نمی گذارم، بنابراین مردم هم بدنه دستگاهی که از آن استفاده می کنم را می بینند. خم عجیب G Flex 2 یا Galaxy S6 Edge و از همه خاص تر، چرم روی G4 و بامبوی پشت Moto X 2014، توجه آن ها را به سوی من جلب می کند، و وقتی که من تلفن را به آن ها می دهم تا خودشان ببینند، واکنش شان فوق العاده است.

وقتی که G4 را دست شان می گرفتند، از پشت صاف آیفون ۶ که چسبندگی خاصی در دستشان ایجاد نمی کند شکایت می کردند یا Galaxy S5 خودشان را از جیب در می آوردند و با چهره ای نگران به خم S6 Edge اشاره می کردند.

وقتی برای بعضی از آنها توضیح دادم چرا Moto X با بدنه چوبی خریدم به من خندیدند و آن را برابر با ماشین های قدیمی با کاپوت های چوبی می دانستند. این تلفن ها دیگر یک مستطیل خسته کننده نیستند، آن ها از خود احساساتی به بیرون ساطع می کنند و نظر دیگران را به سوی شما جلب می کنند چون متفاوت اند.

بیشتر از ظاهر، یا شیوه ای که مردم به ظاهر واکنش نشان می دهند، چندین چالش تاثیر برانگیز تکنیکی با ماده ها صورت می پذیرد. وقتی موتورولا برای اولین بار Moto X با پوشش پشتی چوبی را معرفی کرد، یکی از چالش های بزرگ شرکت این بود که مطمئن شود جنس های مختلف چوب تاثیر منفی روی عملکرد امواج تلفن نداشته باشد، مشکلی که به طور عمده در مدل سال ۲۰۱۴ با ایجاد قاب فلزی برطرف شد.

گرما، فاکتور دیگری در طراحی این تلفن ها محسوب می شود، مخصوصا وقتی که از موادی استفاده کنیم که عایق هستند، مثل چرم یا تلاش کنیم که گرما در کل بدنه پخش شده و توسط دست انسان جذب شود.

فاکتورهای محیطی نیز باید در نظر گرفته شوند. برای مثال تا به حال تلاش کرده اید HTC One M9 را پس از اینکه مستقیما ۴۵ دقیقه زیر نور آفتاب قرار داشته از روی داشبورد ماشین خود بردارید؟

همه این تلفن ها به لطف طراحی و مهندسی فوق العاده ای که دارند، وقتی کنار یکدیگر قرار می گیرند همگی به خوبی کار می کنند.

طبیعتا، بیشتر مکالمات من با این افراد به نقطه ای می رسد که صحبت قاب ها به میان می آید. بسیاری از کاربران، وقتی تلفن همراه می خرند، همزمان یه قاب زمخت و محکم و ضخیم هم می خرند تا سریعا تلفن شان را درون آن فرو کنند.

مردم عاشق احساسی هستند که تلفن همراه شان به آن ها می دهد اما ظاهر جذاب و راحت آن را در زیر لایه های هیولاآسای پلاستیکی پنهان می کنند. البته این صحبت ها به این معنی نیست که قاب های مناسب و قابل قبولی برای تلفن ها وجود ندارد که هم آن ها را امن نگه داشته و هم ظاهر را حفظ کند اما همیشه در ازای خرید قاب باید یک چیزی را بدهید.

هر چقدر عدد بخواهیم می توانید جلو اسم Gorilla Glass بگذارید اما این ملت می دانند که شکستن نمایشگر چه حسی خواهد داشت، بنابراین ریسک نمی کنند. نباید هم بکنند، تلفن های همراه گران قیمت و ارزنده هستند و وابستگی بالایی به آن ها داریم.

چه جنس بدنه چرم باشد و چه شیشه ای با انعکاس کم یا کولار زمختی که در سه لایه حفاظتی دیگر پوشانده شده، جنس بدنه تلفن های همراه روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند.

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟