نسخه جدید هدست Gear VR برای کهکشانی های سامسونگ عرضه شد

نسخه جدید هدست Gear VR برای کهکشانی های سامسونگ عرضه شد

در سپتامبر سال گذشته، یعنی درست زمانی که سامسونگ تلفن های هوشمند گلکسی نوت ۴ و نوت اج را معرفی کرد، پرده ها را از روی هدست واقعیت مجازی Gear VR خود نیز که طی همکاری اش با آکیلس ساخته شده بود، کنار زد.

حدودا دو ماه پیش، یعنی درست با رونمایی از تلفن های هوشمند گلکسی S6 و گلکسی S6 Edge، این کمپانی کره ای اعلام کرد که نسخه های ویژه ای از هدست واقعیت مجازی خود را برای کهکشانی های جدید ارائه خواهد کرد که تاکنون هیچ خبری در مورد عرضه این گجت جدید منتشر نشد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما این مساله امروز تغییر کرد و سامسونگ نسخه دیگری از هدست خود به نام Innovator Edition را با قیمت ۱۹۹.۹۹ دلار در ایالات متحده آمریکا عرضه نمود.

مدل تازه Gear VR برای کهکشانی ها، از طریق وبسایت سامسونگ و Best Buy فروخته می شود که در مقایسه با مدل ارائه شده برای Galaxy Note 4 هم کوچکتر است و هم سبک تر. بندهای محصول نیز از نو طراحی شده اند و یک فن داخلی نیز برای آن در نظر گرفته شده که جریان یافتن هوا به داخل آن را امکان پذیر می کند.

سامسونگ مدعی شده که استفاده از چبپست اگزینوس ۷۴۲۰ در تلفن های هوشمند جدید آن، باعث می شود که کاربران این نسخه از Gear VR تجربه بهتری را در حین تعامل با واقعیت مجازی داشته باشند.

از طرفی، به خاطر تراکم پیکسلی بالاتر نمایشگر پرچمداران تازه این کمپانی کره ای، استفاده کنندگان از هدست واقعیت مجازی سامسونگ کیفیت تصویر بهتری را تجربه خواهند کرد، اما یکی از نقاط منفی در این رابطه آن است که به خاطر کوچک تر شدن ابعاد نمایشگر تلفن های همراه یاد شده، میدان دید افراد نیز در حین استفاده از آن کمتر می گردد.

شاید نسخه Innovator Edition بهترین هدست واقعیت مجازی موجود در بازار باشد (البته با این قیمت)، با این همه، باید در نظر داشت که نسخه مذکور برای مصرف کنندگان عادی ساخته نشده و این مساله را می توان از روی نام آن نیز تشخیص داد.

از این رو، چنانچه یک توسعه دهنده نیستید و قصد ساختن اپلیکیشن های واقعیت مجازی را ندارید، بهتر است منتظر گزینه های دیگری نظیر آکیلس ریفت و محصول مشترک والو و اچ تی سی به نام وایو باشید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato