طی سه ماهه اول ۲۰۱۵ اپل برترین فروشنده تلفن هوشمند در بازار کشور چین بوده است

کمی قبل در دیجیاتو از تنزل میزان تقاضا برای تلفن های هوشمند در کشور چین نوشتیم و همچنین ذکر نمودیم که برند ساکن کوپرتینو موفق شده است بدل به برترین برند فروشنده اسمارت فون در سرزمین اژدهای سرخ گردد.

اما حالا موسسه آماری IDC جزئیات دقیق تری را از شرایط بازار فوق الذکر منتشر کرده که به خوبی بیانگر اوضاع هستند و نشان می دهند چه کمپانی های در حال اوج گیری و چه برند هایی در حال افول هستند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپل در سه ماهه ی اول سال جاری میلادی و با عرضه ی دو تلفن هوشمند جدید یعنی آیفون ۶ و ۶ پلاس شاهد رشد سهام فروش خود در بازار کشور چین بوده و اکنون ۱۴.۷ درصد از بازار مذکور را در اختیار دارد.

اهالی کوپرتینو موفق شده اند ۱۴.۵ میلیون دستگاه اسمارت فون به فروش برسانند و در نتیجه رشدی حیرت آور و ۶۲ درصدی را نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته تجربه نموده اند.

این استقبال شگفت انگیز بازار سبب گشته تا آنها بتوانند با تقریباً یک درصد برتری از برند محبوب شیائومی آنهم در خانه اش پیشی بگیرند، شرکت چینی مورد اشاره در بازه ی زمانی مابین ژانویه و مارس سال ۲۰۱۵، ۱۳.۵ میلیون موبایل به فروش رسانده و بر همین اساس ۱۳.۷ درصد از سهام بازار کشور خود را در اختیار دارد.

هوآوی که توانسته ۱۱.۲ میلیون عدد از اسمارت فون های تولیدی اش را به دست کاربران کشور زادگاهش برساند اکنون و در سه ماهه ی اول ۲۰۱۵ سهامی ۱۱.۴ درصدی را تصاحب نموده است.

اوضاع برای کره ای ها و کمپانی بزرگ و مطرحی همچون سامسونگ ولی تعریف چندانی ندارد، این شرکت در سه ماهه اول ۲۰۱۴ قادر گشته بود ۲۰.۵ میلیون اسمارت فون بفروشد و ۱۹.۹ درصد سهام بازار را مالک شود، ولی حالا و طی سه ماهه ی اول ۲۰۱۵ با افولی ۵۶ درصدی تنها ۹.۶ میلیون عدد از موبایل هایش فروش رفته و میزان سهمش از بازار نیز به ۹.۷ درصد رسیده است.

لنوو نیز افتی ۲۵ درصدی را در استقبال کاربران از محصولاتش تجربه نموده و با کم شدن تعداد تلفن های همراه عرضه شده اش از رقم ۱۰.۵ به ۸.۲ میلیون دستگاه جایگاه پنجم را به خود تخصیص داده. بر همین اساس سهام این برند چینی نیز از ۱۰.۲ درصد در سال گذشته به ۸.۳ درصد در سال جاری تنزل نموده است.

IDC می افزاید چینی ها طی سه ماهه اول ۲۰۱۵ در مجموع ۹۸.۸ میلیون تلفن هوشمند خریده اند که این رقم در سال گذشته ۱۰۳.۲ میلیون دستگاه بوده و حکایت از تنزلی ۴.۳ درصدی دارد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟