غافلگیری سارقان و مالخران موبایل توسط پلیس آگاهی

اگر به بازار موبایل علاالدین سر زده و یا از زیر پل حافظ تقاطع خیابان جمهوری عبور کرده باشید، شاهد خرید و فروش موبایل های دست دوم بدون کارتن شده اید. تلفن های همراهی که از مردم در سطح شهر دزدی شده و به راحتی و در روز روشن به فروش می رسند.

البته برخی از این فروشندگان، خود در زمره سارقان موبایل قرار ندارند و تلفن های همراه سرقت شده را از دزدان خریداری کرده و به مشتریان خود می فروشند. عده ای نیز در همان محل موبایل های سرقتی را می خرند تا افرادی را طعمه خود قرار داده و به آنها بفروشند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اما دیروز روز خوبی برای این دسته از سارقان و مالخران موبایل نبود و پلیس آگاهی تهران بزرگ در اقدامی غافلگیرانه، آنها را دستگیر کرده و تلفن های همراه مذکور را ثبت و ضبط نمود.

سرهنگ عباسعلی محمدیان در حاشیه اجرای طرح ضربتی پلیس در جمع خبرنگاران گفت: ‌پلیس به طور نامحسوس در مرکز خرید و فروش تلفن همراه واقع در سه راه جمهوری و خیابان حافظ حاضر شده و به طور همزمان تعداد زیادی از سارقان و مالخران تلفن همراه را به دام انداخت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: طی این عملیات، تعداد زیادی از تلفن های همراه سرقتی و تقلبی نیز کشف و ضبط گردید.

البته عملیات مشابهی طی سال های گذشته نیز رخ داد، اما عدم برخورد قاطع با این افراد و آزاد شدن آنها، سبب رونق این کسب و کار در ماه های اخیر گشته بود.

باید دید با این دسته از سارقان و مالخران موبایل چه برخوردی خواهد شد و آیا خرید و فروش تلفن همراه سرقتی در مقابل بازار موبایل علاالدین ادامه خواهد یافت؟

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟