پرواز انسان با موتور جت بر فراز آسمان دبی [تماشا کنید]

پرواز انسان با موتور جت بر فراز آسمان دبی [تماشا کنید]

اگر تصورتان این است که پرواز بر فراز آسمان ها با استفاده از موتور جت یا همان Jetpack صحنه ای است که صرفا در فیلم های علمی و تخیلی دیده می شود، بهتر است که در مورد این ایده خود بازنگری کنید چراکه پس از دیدن ویدئوی پرواز هیجان انگیز دو خلبان با استفاده از این موتورها بر فراز دبی نظرتان به کلی تغییر خواهد کرد.

در این ویدئو یویس راسی و وینس روت را می بینید که به ماجراجویی بر فراز برج های بلند دبی می پردازند و هر دویشان لباس هایی از جنس فیبر کربنی با بال هایی به طول ۱.۸ متر را بر تن دارند. این لباس ها دارای چهار موتور JetCat P200 هستند و نیرویی معادل ۵۲ پوند و سرعتی برابر با ۱۲۵ مایل بر ساعت را ایجاد می کنند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

ممکن است در ابتدا و پس از دیدن این ویدئو تصور کنید که دو جت کوچک در حال مانور دادن در آسمان این شهر هستند اما اگر کمی دقیق تر شوید، پرواز جنون آمیز دو انسان را می بینید با استفاده از موتور جت (به چنین افرادی اصطلاحا جتمن می گویند) و با مهارت های پروازی اعجاب انگیز خود شما را شگفت زده می کنند.

راسی خلبانی کهنه کار با ۵۵ سال سن است که از Hawker Hunter و جنگنده میراژ گرفته تا هر نوع جت جنگی در نیروی هوایی سوئیس را به پرواز درآورده و حتی سابقه خلبانی بوئینگ های تجاری را نیز دارد.

او زمانی که تنها ۳۰ سال داشت جذب شیرجه هوایی (اسکای دایوینگ) شد اما همواره این حقیقت که نمی تواند پرواز کند و صرفا باید به شیرجه زدن اکتفا نماید او را آزار می داد و باعث نا امیدی اش می شد. همین مساله راسی را بر آن داشت تا ۲۰ سال بعدی را صرف ساخت و بهینه سازی ۱۵ مدل مختلف از جت پک کند.

در این ویدئو خلبان ۳۰ ساله ای به نام وینس رفت را نیز می بینید که راسی را همراه می کند و از سال ۲۰۰۹ میلادی تحت آموزش او بوده است. رفت برنده مدال طلای شیرجه در آسمان است و از خلبانان با تجربه به شمار می رود.

اما این کار برای راسی یک تفریح نیست و کاری است که تمام وقتش را به آن اختصاص داده؛ او برای دنبال کردن آرزوهایش، ۶ سال پیش تصمیم گرفت که شغلش را به عنوان کاپیتان بین المللی سوئیس ترک کند.

راسی یک سال پیش به دبی مهاجرت کرد و روزانه ۲ پرواز را در این شهر انجام می دهد؛ در واقع او با استفاده از یک هلی کوپتر به ارتفاع ۷۰۰۰ پایی آسمان می رود و از داخل آن به بیرون می پرد و پس از سرعت گرفتن، موتورهای جت پک را روشن می کند.

این نیرو به قدری است که می تواند سرعتی برابر با ۱۶۰ مایل بر ساعت را برای او به ارمغان بیاورد. در حین حرکت، راسی برای جهت دهی به جت پک از حرکات کوچکی استفاده می کند و با استفاده از کنترل کوچکی که در دستش می گیرد، نیروی رانشی دستگاه را مدیریت می کند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato