خودروهای بدون راننده گوگل برای اولین بار به خیابان های عمومی فرستاده می شوند

گوگل چند سالی می شود که با جدیت مشغول کار کردن بر روی پروژه خودروهای بدون راننده است؛ اکنون به نظر می رسد که پس از آزمایش های بسیار، این خودروها آماده حضور در خیابان های عمومی هستند.

کریس آرمسن، مدیر پروژه گوگل، اعلام کرده که در تابستان امسال چند خودروی بدون راننده راهی خیابان های شهر می شوند تا رفتارشان در کنار دیگر خودروها، مورد بررسی قرار گیرد. این وسایل قرار است با محدودیت سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت در خیابان های کالیفرنیا به تردد بپردازند.

بر خلاف نمونه نهایی خودرو که در آن خبری از فرمان و یا پدال گاز و کلاج نیست، ماشین هایی که قرار است در تابستان به خیابان ها روند، از تمام این تجهیزات بهره می برند. در واقع گوگل قصد دارد تا رانندگانی را با این ماشین ها همراه سازد تا آنها در صورت لزوم، کنترل اوضاع را در دست گیرند.

به گفته آرمسن خودروهای بدون راننده گوگل تا به حال بیش از یک میلیون و پانصد هزار کیلومتر مسیر را به صورت آزمایشی طی کرده اند و غیر از چند حادثه کوچک، مشکل خاصی را تجربه نکرده اند. ۱.۵۰۰.۰۰۰ کیلومتر را در واقع می توان معادل ۷۵ سال تجربه رانندگی یک فرد عادی در آمریکا دانست.

آرمسن در رابطه با حرکت خودروهای بدون راننده گوگل در خیابان های عمومی می گوید: «ما با این کار قصد داریم تا واکنش مردم نسبت به خودروهای خود را مورد بازبینی قرار دهیم و با توجه به تعامل دیگر رانندگان، چالش های پیش رو را شناسایی کنیم.»

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟