همه چیز درباره آیفون 13
دادگاه تجدید نظر، جریمه ۹۳۰ میلیون دلاری سامسونگ به اپل را کاهش داد

دادگاه تجدید نظر، جریمه ۹۳۰ میلیون دلاری سامسونگ به اپل را کاهش داد

دادگاه تجدید نظر ایالات متحده، جریمه ۹۳۰ میلیون دلاری که به سود اپل و بر علیه سامسونگ در سال ۲۰۱۲ وضع شده بود را کاهش می دهد؛ طبق رای جدید دادگاه، اپل خسارت هایی که عنوان شده بود با توجه به عرضه دستگاه های سامسونگ به این شرکت وارد گشته را دریافت نخواهد کرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در سال جولای ۲۰۱۲ رای دادگاه فدرال ایالات متحده در خصوص پرونده شکایت اپل بر علیه سامسونگ اعلام شد؛ شرکت آمریکایی عنوان نموده بود که سامسونگ پتنت هایش را در ۲۳ دستگاه، از جمله گلکسی اس ۲ نقض نموده است.

اما دادگاه تجدید نظر آمریکا روز دوشنبه حکم جدید خود را صادر نمود؛ در این حکم آمده که اپل نمی تواند سامسونگ را برای داشتن طراحی تقریبا مشابه و نحوه قرارگیری نمایشگر در موبایل محکوم به تقلید کند، زیرا چنین مشخصه هایی، ساختار اصلی تلفن های هوشمند و نحوه کارکرد آنها را تشکیل می دهند؛ در صورتی که این حکم به نفع اپل صادر گردد، دادگاه به شکل رسمی انحصار این شکل ظاهری و استفاده از نمایشگر به شکل فعلی را به اپل داده است.

در سال ۲۰۱۲ مقدار خسارت تعیین شده برای اپل ۹۳۰ میلیون دلار در نظر گرفته شد که حال تبدیل به ۵۴۸ میلیون دلار گشته است. در اصل دادگاه مبلغ ۳۸۲ میلیون دلار از جریمه سامسونگ را کم نموده.

اپل و سامسونگ مدت هاست تلاش می کنند تا عنوان «بزرگترین سازنده تلفن هوشمند» را متعلق به خود سازند؛ این عنوان در اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری برای مدتی به اپل رسید اما در ماه گذشته سامسونگ دوباره و با توجه به عرضه پرچمداران جدید خود توانست این لقب را از آن خود کند.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato