هوآوی به زودی پلتفرم LiteOS برای اینترنت اشیا را با حجم ۱۰ کیلوبایت معرفی می کند

هوآوی به زودی پلتفرم LiteOS برای اینترنت اشیا را با حجم ۱۰ کیلوبایت معرفی می کند

شرکت چینی هوآوی، خود را برای عرضه یک پلتفرم ۱۰ کیلوبایتی برای استفاده در «اینترنت اشیا» آماده می کند. شرکت یاد شده می گوید که «LiteOS» سبک ترین سیستم عامل در زمینه اینترنت اشیا بوده که در میان همه ابزار های هوشمند کاربرد خواهد داشت؛ از پوشیدنی های اسمارت گرفته تا خودروها.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

نکته جالب اینکه هوآوی اذعان دارد تا سال ۲۰۲۵، تعداد ۱۰۰ میلیارد دستگاه هوشمند و متصل به اینترنت وجود خواهند داشت و از طرف دیگر، در هر ساعت ۲ میلیون سنسور تولید خواهد شد.

کمپانی مذکور همچنین می گوید که این پلتفرم نرم افزاری سبک را در اختیار همه توسعه دهندگان قرار خواهد داد تا آنها نیز بتوانند به سرعت محصولات و یا اپلیکیشن های هوشمند خود را توسعه دهند. البته کماکان مشخص نیست که منظور غول چینی، به طور کامل متن-باز کردن پلتفرمش است یا خیر.

William Xu، مدیر بخش استراتژی و بازاریابی هوآوی خبر می دهد که این شرکت خود تمایلی به ساخت گجت و ابزارهای مرتبط با دنیای اینترنت اشیا ندارد: «می خواهیم ارتباطات را افزایش دهیم، نه گجت ها را.»

وی همچنین خاطر نشان می کند که پلتفرم ۱۰ کیلوبایتی هوآوی نیامده تا در برابر پلتفرم های قدرتمندی نظیر iOS و یا اندروید بایستد و صرفا می خواهد برخی از محصولات در زمینه اینترنت اشیا را رهبری کند.

آقای Xu در این خصوص، مثال مسواک های هوشمند را به کار می برده و می گوید: «با پلتفرم ما این محصولات می توانند به راحتی سابقه مسواک زدن کاربر را در خود نگه داشته و به او بگویند تا چه حد به شکل درست این کار را انجام داده و چگونه می تواند بهتر مسواک بزند.»

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato