ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آیا نسخه بعدی اندروید کلوچه فندقی نام خواهد داشت؟

در حالی که تنها چند روز تا برگزاری کنفرانس Google I/O 2015 باقی مانده است، احتمالا به زمان رونمایی از نسخه بعدی اندروید که نامش قطعا با حرف M آغاز می شود هم نزدیک تر ...

در حالی که تنها چند روز تا برگزاری کنفرانس Google I/O 2015 باقی مانده است، احتمالا به زمان رونمایی از نسخه بعدی اندروید که نامش قطعا با حرف M آغاز می شود هم نزدیک تر می شویم.

آبنبات چوبی اندروید بالاخره از راه رسید و به جرأت می توان آن را بهترین نسخه از سیستم عامل مورد بحث خواند، اما تردیدی نیست که گوگل نمی تواند در این نقطه متوقف شود و باید حرکت رو به جلویش را ادامه دهد.

کارکنان گوگل با در نظر داشتن لوگوی این نسخه، احتمال می دهند که نام اصلی آن Macadamia Nut Cookie یا کلوچه فندقی باشد (اختصارا MNC). ناگفته نماند که این نام در برخی نمونه های کد پروژه اپن سورس اندروید رویت شد.

اما کلوچه فندقی چه نامی می تواند داشته باشد؟ در اصل هیچ چیز و صرفا تأییدی بر این مساله است که نسخه جدید اندروید نمی تواند چنین اسم طولانی و بلندی داشته باشد.

با نگاهی به گذشته می توان دریافت که گوگل علاقه زیادی به انتخاب نام های سه کلمه ای برای نسخه های اصلی سیستم عامل خود دارد. برای مثال، اسم رمز کیت کت، Key Lime Pie و آبنبات چوبی یا همان لالی پاپ Lemon Meringue Pie بود.

جالب ترین بخش ماجرا هم اینجاست که تاکنون هیچوقت این اسامی رمز به عنوان نام واقعی سیستم عامل های یاد شده انتخاب نشدند و انتظار نمی رود که Android M هم این سنت را بشکند.

سال گذشته در کنفرانس Google I/O بود که پرده ها از روی آبنبات چوبی اندروید و ظاهر برگرفته از زبان طراحی متریال آن کنار رفت. با این همه، گوگل در زمان معرفی این نسخه، آن را اندروید L خواند و نام اصلی اش را در ماه نوامبر منتشر کرد.

با در نظر داشتن همین پیشینه، پیش بینی می شود که کلوچه فندقی هم رویه ای مشابه را دنبال کند و در کنفرانس I/O نیز همان Android M خوانده می شود، تا زمانی که شرکت مورد بحث تصمیم بگیرد نام اصلی اش را که قطعا هم به یک دسر خوشمزه مربوط می شود، فاش کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (58 مورد)
  • mahmood
    mahmood | ۸ مهر ۱۳۹۴

    من ک میگم اندروید بعدی اولین حرف اسمش باید n باشه.

  • ali
    ali | ۴ خرداد ۱۳۹۴

    کاش گوگل یه قانونی یه تهدیدی یه حرکتی بزنه تا کمپانی ها مجبوووور به آپدیت بشن!

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی