آیفون های جدید با برچسب «ساخته شده در هند» در راه هستند [شایعه]

گفته می شود پیمانکار اپل در زمینه ی تولید تلفن های هوشمند یعنی کمپانی فاکسکان، که احتمالاً مسئولیت ساخت ۷۰ درصد از آیفون های بعدی نیز به آن سپرده شده چراغ سبز لازم برای ایجاد کارخانه ای تازه در کشور هند را دریافت نموده.

در همین رابطه Devendra Fadnavis، یکی از وزرای کشور مورد بحث، ذکر کرده که مسئولان در حال بررسی امکان احداث کارخانه یاد شده در ایالت غربی "ماهاراشترا" هستند که در حدود ۱۱۰ میلیون سکنه دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در صورت به سرانجام رسیدن چنین قراردادی به نوعی می توان اپل را برنده ی اصلی ماجرا دانست، هندی ها به صورت معمول بسیار ملی گرایانه با محصولات در حوزه های مختلف برخورد کرده و ترجیح می دهند اولویت را برای مواردی قائل شوند که حداقل در این کشور تولید گشته باشند.

همین موضوع یکی از دلایلی بوده که سبب شده «آیفون ها ساخت چین» چندان در بین اهالی این کشور جایی نداشته و کمپانی ساکن کوپرتینو در فروش آنها با چالش مواجه باشد.

ایجاد کارخانه ای در سرزمین فیل ها که موبایل های اپل را با بر چسب «تولید شده در هند» آماده ی عرضه نماید به تیم کوک و همراهانش این فرصت را می دهد سهم بزرگتری از بازاری به دست آورند که به باور گوگل بخش اعظمی از "۵ میلیارد کاربر آینده هستند".

ساکنین مانتین ویو ظاهرا بسیار قبل از اپل به اهمیت بازار یاد شده پی بردند و تلاش کردند از طریق پروژه ی اندروید وان جای خود را در آن تثبیت نمایند، هر چند که گفته می شود این پروژه نیز هنوز به موفقیت مورد انتظار دست پیدا نکرده است.

گزارش ها در همین رابطه می افزایند دولت تنها در شرایطی با ایجاد کارخانه ی فاکسکان موافقت قطعی خواهد نمود که اطمینان حاصل کند این کارخانه و خروجی آن می توانند بسیار سریع بر روی اقتصاد منطقه اثرگذار باشند. آقای Fadnavis می گوید کمپانی چینی در استان "هنان" کشور خودش کارخانه ای با ۳۳۰.۰۰۰ کارگر و کارمند دارد و از همین رو انتظار داریم کارخانه ای که در هند قرار است تاسیس شود نیز حداقل همین تعداد فرصت شغلی را پدید آورد.

البته نباید فراموش کنیم هنوز حضور شرکت مورد بحث و تاسیسات آن در کشور فوق الذکر قطعی نیست و در ابتدای راه اندازی کارخانه ی جدید نیز شاید تنها تولید برخی از قطعات مورد نیاز ساخت آیفون در آن صورت گیرند و مونتاژ این محصول به صورت کامل به زمانی موکول گردد که مهندسین خطوط تولید تازه، به اندازه ی کافی تجربه کسب کرده باشند.

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟