تلاش TSMC برای رسیدن به تکنولوژی ۱۰ نانومتری و جذب سفارشات چیپست A10 اپل

تا کنون اخبار و شایعات بسیار زیادی از اینکه کدام کمپانی بالاترین سهم از ساخت چیپست بعدی اپل به نام A9 را خواهد داشت، شنیده ایم.

به نظر می رسد که کمپانی تایوانی TSMC، خود نیز می داند که نمی تواند نیازهای اپل را در خصوص نانومترهای کمتر جوابگو باشد و سامسونگ، با فناوری ۱۴ نانومتری اش، بازی را در خصوص چیپست A9 برده است.

اکنون خبر رسیده که TSMC تلاش دارد تا فناوری ۱۰ نانومتری را در ۱۲ کاخانه ی خود در شهر Hsinchu تایوان، مورد آزمایش قرار داده تا بتواند سطح استانداردهای خود را برای سال ۲۰۱۶ بالاتر برده و یک همکاری چندین میلیون دلاری با اپل در خصوص تولید چیپست آیفون هایی که در سال بعد عرضه می شوند، داشته باشد.

در ابتدای ماه جاری، کمپانی یاد شده عنوان کرده بود که می خواهد تا سال ۲۰۱۶ چیپ هایی ۱۰ نانومتری به سازندگان عرضه داشته و در سال ۲۰۱۷ نیز تراشه های خود را مجهز به تکنولوژی ۷ نانومتری کند. TSMC تا پایان سال جاری، با شرکت هایی که تمایل به استفاده از فناوری ۱۰ نامتری اش داشته باشند قرارداد خواهد بست و در صورتی که آزمایشات ماه آینده در ۱۲ کارخانه مورد بحث به درستی و بدون هیچگونه مشکلی پیش روند، می توان مطمئن بود که اپل تولید همه چیپست های A10 خود را به TSMC خواهد سپرد.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟