کارخانه هوشمند آئودی؛ کارگاهی که از آینده خواهد آمد

آئودی یک شرکت سازنده اتومبیل است که همواره تلاش داشته تا خلاقیت خود را در زمینه های مختلف اثبات نماید. جدا از ارائه هایی جذاب برای جدیدترین محصولات، این کمپانی همواره تلاش نموده تا در خط تولید خود نیز از خلاقیت و نبوع بهره گیرد.

در ماه فوریه بود که این شرکت از یک صندلی بی پایه ی ارگونومیک با فیبر کربن پرده برداشت؛ این صندلی در اصل به کارگران خط تولید کمک می کرد تا از مشکلات کشش بیش از حد پا و همچنین خستگی از ایستادن بیش از اندازه، جلوگیری به عمل آورند.

اکنون آئودی در مجله ی آنلاین خود به نام Encounter، از بلندپروازی های دیگری سخن می گوید که همه دست به دست هم می دهند تا یک «کارخانه هوشمند» را به پیش رانند. کارخانه ای که گویی از فیلم های علمی تخیلی سر برافراشته است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرور ابری

دکتر Hubert Waltl، عضو هیئت مدیره ی آئودی می گوید: «تولید اتومبیل به نحوی که حال آن را می شناسیم، در آینده وجود نخواهد داشت. همه اتفاقات به شکل پیوسته و متصل، هوشمندانه تر و همچنین با مصرف انرژی کمتری رخ خواهند داد.»

به شکل کلی، برند مورد بحث آینده ای را برای کارخانه هایش متصور است که در آن، همکاری انسان و ربات موج می زند؛ خودروها نیز پس از تکمیل و ورودشان به چرخه ی حیات، با پای خود، خط تولید را ترک می نمایند.

دکتر Waltl ادامه می دهد: «متخصصین بیشتری وارد حوزه ی ساخت خودرو خواهند شد؛ برای مثال مهندسین شبکه. با تخصص این افراد در زمینه IT، ماشین آلات می توانند به شکل هماهنگ با انسان ها به همکاری مشغول گردند.»

rsz_at150285_medium-724x1024-w600

اهداف آئودی بلندپروازانه هستند و این در حالیست که کارخانه های تولید اتومبیل این شرکت، در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین ها هستند. آنگونه که مجله ی آنلاین Encounter اذعان دارد، بسیاری از کارخانه های آئودی مجهز به ابزاری از نوع واقعیت افزوده به نام «Window to the World - پنجره ای رو به جهان» هستند که به مهندسین این شرکت اجازه می دهد به شکل دیجیتالی، اجزای خودرو را به شکل سه بعدی تماشا کنند. اگرچه این تکنولوژی بیشتر به آنچه در فیلم «Minority Report - گزارش اقلیت» دیده ایم شباهت دارد اما آئودی اعتقاد دارد با این روش، به شکل کم هزینه و با سرعت زیاد، می تواند به طرح های مفهومی مورد نظر خود دست پیدا کند. چنین طرح هایی برای پروسه طراحی این کمپانی حیاتی محسوب می گردند.

هم اکنون در کارخانه ی شرکت مورد بحث در شهر اینگولشتات آلمان، ربات ها شانه به شانه ی انسان ها مشغول به کار بوده و نقش دستیار جراح را بازی می کنند؛ آن هم با سرعتی دقیقا هماهنگ با کارکرد انسان ها.

آئودی همواره شرکتی بوده که چشم به آینده و استفاده از نوین ترین تکنولوژی ها داشته اما گویا، آینده برای این شرکت همین حالاست.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟