از این پس، هر ساله یک به روز رسانی عمده از اندروید ارائه می شود

از این پس، هر ساله یک به روز رسانی عمده از اندروید ارائه می شود

کنفرانس Google I/O 2015 فردا برگزار می شود و مهم ترین و اصلی ترین رویدادی که در آن شاهد خواهیم بود قطعا به معرفی اندروید M مربوط می گردد که در واقع فصلی جدید را در تاریخچه این سیستم عامل رقم می زند.

اندروید M که از سوی کارکنان گوگل و به صورت داخلی «کلوچه فندقی» خطاب می شود جایگزین شیرینی خوشمزه فعلی یعنی آبنبات چوبی می شود و آن را از تخت به زیر می کشد.

از ظاهر این نسخه اندروید این طور می توان استنباط کرد که عمر آن بیشتر از یک سال نخواهد بود و پس از این بازه زمانی باید جای خود را به نسخه بعدی اش یعنی اندروید N بدهد که در سال 2016 از راه می رسد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما این یک شایعه نیست و هیروشی لاکیمر نایب رئیس بخش مهندسی اندروید تایید کرده است که اندروید M فردا از راه می رسد، با این همه، نمی توان معرفی نسخه تازه این سیستم عامل اپن سورس را مهترین خبر کنفرانس فردا در نظر گرفت.

لاکمیر اعلام داشته که از این به بعد، سالانه یک نسخه جدید و عمده از اندروید ارائه می گردد و  گوگل هم متعهد است که «سالانه یک آپدیت عمده» برای این سیستم عامل را عرضه کند و اندروید M آنطور که پیشتر در خبرها آمده بود فردا از راه می رسد و اندروید N نیز در سال 2016 رونمایی می شود و به همین ترتیب عرضه این نسخه ها ادامه پیدا می کند.

با این تفاسیر، از امسال به بعد، نباید انتظار نسخه های کم اهمیت اندروید را از اهالی مانتین ویو داشت و این یعنی ورژن های آتی پلتفرم مورد بحث دیگر با عجله ارائه نمی گردند.

نظرات ۲۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.