مایکروسافت آفیس و اسکایپ را به تبلت های اندرویدی سونی و الجی می آورد

مایکروسافت آفیس و اسکایپ را به تبلت های اندرویدی سونی و الجی می آورد

سونی و الجی اعلام کرده اند که در نظر دارند برخی از مهم ترین اپلیکیشن های مایکروسافت را روی تبلت های اندرویدی خود نصب کنند و دسترسی خریداران جدید محصولات این دو شرکت را به این اپلیکیشن ها را فراهم نمایید.

این اپلیکیشن ها شامل ورد، اکسل، پاور پوینت، اسکایپ، وان نوت و وان درایو هستند و انتظار می رود که با این اقدام، اسکایپ، آفیس وسرویس های مبتنی بر کلاود مایکروسافت جایگاه بسیار ویژه ای در این دستگاه ها پیدا کنند و در اختیار افرادی قرار بگیرند که به دنبال اپلیکیشن هایی برای انجام امور کاری شان هستند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت به خوبی از این حقیقت آگاه است و به هم دلیل تصمیم گرفته چنین اپلیکیشن هایی را بسازد و از این طریق بخشی از بازار موبایل را از آن خود نماید.

علاوه بر سونی و الجی، مایکروسافت امروز ۱۸ نام دیگر را به عنوان شرکای تجاری خود اعلام کرد که از آن جمله می توان به هایر و تعدادی از تولید کنندگان کوچک اشاره نمود که با احتساب این اسامی شمار شرکای تجاری این شرکت به رقم ۳۱ می رسد.

گفتنی است که ردموندی ها پیشتر قراردادهایی را با سامسونگ، دل و Pegatron به امضا رسانده بودند تا به موجب آن اپلیکیشن های مایکروسافت روی تبلت های تولیدی آنها نصب شود و علاوه بر این، تعدادی از اپلیکیشن های این شرکت روی موبایل گلکسی S6 هم نصب شده است.

البته لازم به یادآوری است که جزئیات دقیق توافق میان مایکروسافت و این شرکت ها هنوز هم اعلام نشده، اما این غول نرم افزاری اعلام کرده که در نظر دارد «منابع درآمدی تازه ای» را برای شرکای خود ایجاد نماید.

پیش بینی می شود که الجی این پروژه را همزمان با ارائه تبلت آتی خود کلید بزند و سونی هم این اپلیکیشن ها را ظرف چند ماه آینده به تبلت Z4 خود اضافه خواهد کرد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato