همه چیز درباره آیفون 13
ال جی ویژگی اسکن عنبیه چشم را به پرچمدار بعدی خود می آورد

ال جی ویژگی اسکن عنبیه چشم را به پرچمدار بعدی خود می آورد

بر اساس گزارش هایی که به تازگی منتشر شده، مشخص گشته است که ال جی همکاری تنگاتنگی را با شرکتی به نام Irience آغاز کرده است. این مجموعه در حوزه بایومتریک فعال است و قصد دارد قابلیت اسکن عنبیه چشم را به پرچمدار بعدی ال جی بیاورد.

طبق شنیده ها، کار بر روی ماژول سخت افزاری پایان یافته و Irience مشغول نهایی کردن الگوریتم سیستم است. گویا تکنولوژی کنونی این امکان را دارد تا از فاصله ای ۳۰ سانتی متری، عنبیه را اسکن کند، اما Irience و LG قصد دارند این فاصله را به ۵۰ سانتی متر افزایش دهند.

اپل با آوردن تکنولوژی Touch ID به آیفون، توانست سیستم اسکن اثر انگشت را فراگیر کند و استانداردی تازه را در زمینه امنیت موبایل، خلق نماید. اما اکنون به نظر می رسد که نوبت به ال جی است تا تکنولوژی جدیدی را معرفی نماید.

اسکن عنبیه چشم، بی شک از لحاظ امنیتی بسیار قابل اطمینان تر از اثر انگشت است و می تواند موبایل ها را به محصولاتی غیر قابل نفوذ تبدیل نماید. البته در سر راه این تکنولوژی، موانع بسیاری نیز وجود دارد. برای مثال هنوز مشخص نگشته است که در محیط های تاریک، سیستم اسکن عنبیه چه عملکردی را از خود بر جای می گذارد.

بد نیست اشاره کنیم که اسکن عنبیه چشم چندان تکنولوژی جدیدی نیز به شمار نمی رود؛ تا به حال ZTE و Fujitsu این سیستم را در موبایل های خود عرضه نموده اند، اما هیچ یک از آن ها نتوانسته اند این موضوع را تبدیل به جریانی فراگیر در میان تولید کنندگان موبایل کنند.

سامسونگ و اپل چند سالی می شود که مشغول تحقیق بر روی چنین مبحثی هستند، اما هنوز موفق نشده اند تا اسکن عنبیه را با آن کیفیتی که مد نظر دارند، در اختیار کاربران قرار دهند.

آیا LG آماده است تا با G5، نگاه ها را به سوی خود معطوف نماید؟

نظرات ۲۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato