جف ویلیامز: خودروها می توانند دسته بندی جدیدی از محصولات اپل باشند

جف ویلیامز: خودروها می توانند دسته بندی جدیدی از محصولات اپل باشند

جف ویلیامز، معاون ارشد واحد عملیاتی اپل، امروز و در جریان حضورش در کنفرانس کد نقطه نظرات جالبی را در مورد صنعت خودرو مطرح کرد و در این بین گفته هایش یکبار دیگر سبب گشت تا حواس ها معطوف شایعات مرتبط به ورود کمپانی ساکن کوپرتینو به صنعت مورد بحث گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آقای ویلیامز که با والت موزبرگ سخن می گفت در پاسخ مستقیم به پرسش یکی از حاضرین کنفرانس، اتومبیل ها را ابزارهایی کلیدی و مهم خطاب نمود. در همین راستا فردی از میان حضار از معاون ارشد واحد عملیاتی اپل پرسید که «شرکت مبتوع او برای ۱۰۰ میلیارد دلار دارایی نقدی که در اختیار دارد برنامه ی خاصی را در نظر گرفته یا کماکان به سرمایه گذاری در حوزه های مختلف و خرید سهام ادامه می دهد؟»

جف در جواب اظهار داشت، خودروها ابزارهایی کلیدی و مهم هستند و می توان به آنها پرداخت.

ناگفته نماند اپل تا پیش از این و با ارائه راهکاری همانند CarPlay تمایل خودش برای حضور در صنعت اتومبیل سازی را نشان داده و راه حل مذکور نیز قرار است در سال پیش رو در بسیاری از محصولات جدیدی که وارد بازار می شوند ارائه گردد.

اما از سوی دیگر از لحن ویلیامز و جمله هایی که اظهار داشته اینطور به نظر می رسد که وی در مورد تلاش ها و تکنولوژی های کنونی ارائه شده از جانب شرکت متبوعش (همچون CarPlay) سخن نمی گوید و بیشتر تمایل دارد با ایجاد جو روانی و خبرسازی یکبار دیگر نشان دهد برند مستقر در کوپرتینو دور از ذهن نیست در آینده ماشین بسازد.

علی رغم گفته های اشاره شده در بالا، جف ویلیامز حاضر نگشت در این رابطه به پرسش های بیشتری پاسخ دهد و صحبت را بسیار کوتاه خاتمه بخشید. بلومبرگ پیش از این در گزارشی احتمال داده بود اگر مشکلی پیش نیاید و پروژه به هر دلیلی متوقف نشود خواهیم توانست در سال ۲۰۲۰ خودروی اپل را در جاده ها ببینیم.

نظرات ۳۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato