سرویس Google Now با قابلیت Now on Tap باهوش تر از گذشته می شود

گوگل ناؤ هر روز هوشمندتر از گذشته می شود. دقایقی قبل در نطق I/O 2015، گوگل از قابلیت جدیدی صحبت کرد که به دستیار شخصی اندروید اجازه می دهد اتفاقاتی که در تلفن همراه رخ می دهد را بررسی کرده و متناسب با آن تصمیم بگیرد.

برای مثال، وقتی که موسیقی در حال پخش شدن بود از دستیار شخصی پرسیده شد که «نام او چیست؟» و گوگل ناؤ متوجه شد که منظور از او، خواننده آن قطعه موسیقی است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ساندار پیچای می گوید: «شما غرق در انبوه اطلاعات درون تلفن همراه خود شده اید.» و گوگل قصد دارد این مشکل را برطرف کند. در ادامه وی گفت: «ما بزرگترین سرمایه گذاری را طی سال های گذشته در بخش ماشین های یادگیرنده داشتیم، و فکر می کنیم که بهترین قابلیت های دنیا را داشته باشیم».

وی سپس باقی صحبت ها را به آپارنا چناپراگادا، مدیر بخش گوگل ناؤ سپرد. وی می گوید:‌ «ما می خواهیم به صورت فعالانه پاسخ را به شما ارائه دهیم.» گوگل ناؤ بیش از ۱۰۰ میلیون مکان را می شناسد که این ها فقط لیست های تجاری ساده هستند و نه فقط مکان ها.

nowtap.0

وقتی که ایمیلی در ارتباط با یک فیلم سینمایی دریافت کردید می توانید با قرار دادن انگشت خود و نگه داشتن آن روی نمایشگر از اطلاعات مربوط به فیلم مطلع شوید. ناؤ می تواند اطلاعات مربوط به فیلم را دریافت و آنالیز کند و سپس در دسته بندی های مختلف آن ها را به مخاطب ارائه دهد.

اگر در حال ارسال ایمیل به شخصی هستید و می خواهید برای شام او را به یک رستوران دعوت کنید، ناؤ به شما رستورانی مناسب پیشنهاد می کند.

هر کجا که باشید می توانید با گفتن عبارت OK Google، دستیار شخصی خود را احضار کنید و هر سوالی که دارید بپرسید. برای مثال در حال گوش دادن به یک موسیقی هستید و در همین حین از ناؤ می پرسید خواننده اصلی کیست و سریعا پاسخ خود را دریافت می کنید.

چناپراگادا می گوید طی ماه های آینده اطلاعات بیشتری خواهید شنید.

شایعات حول محور رقیب گوگل از سوی اپل می چرخد. گویا اپل در iOS 9 قرار است سرویسی مشابه ناؤ معرفی نماید. چند روز پیش مایکروسافت نیز اعلام نمود که در صدد عرضه کورتانا برای سیستم عامل های اندروید و iOS است. به نظر می رسد که گوگل از این بابت چندان نگران نیست، چرا که قابلیت های جدید ناؤ می تواند کورتانا را چندین پله عقب بیندازد.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟