جان چن توضیح می دهد که چرا بلک بری تجارت تولید تلفن هوشمند را رها نمی کند

جان چن توضیح می دهد که چرا بلک بری تجارت تولید تلفن هوشمند را رها نمی کند

جان چن توضیح می دهد که چرا بلک بری تجارت تولید تلفن هوشمند را رها نمی کند

اکنون ۱۸ ماه است که آقای جان چن به سمت مدیر عاملی کمپانی بلک بری منصوب شده و اخیرا در مصاحبه هایش، می گوید که تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا بلک بری را به سود دهی رسانده و آن را از وضعیت فعلی خارج کند. وی اذعان داشته که اکنون، شرکت یاد شده دارای مبلغ ۳ میلیارد دلار پول نقد در بانک هاست و به تازگی نیز ۳ کمپانی کوچک دیگر را که در زمینه امنیت فعال بودند را خریداری کرده و می خواهد تمرکز ویژه ی خود را به فروش های سازمانی، کاربران حرفه ای و همچنین کارمندان دولتی معطوف سازد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

حتما شما نیز متعجب بوده اید که با توجه به فروش بسیار پایین موبایل های بلک بری که اکنون به کمتر از یک درصد از فروش جهانی تلفن های هوشمند رسیده، چرا این شرکت دست از تولید اسمارت فون های خاص خود بر نمی دارد. جان چن در پاسخ به این سوال به یک خبر نگار می گوید که این تجارت، بسیار پر سود است، البته «اگر» بتوانید راه سود دهی را بیابید.

وی باور دارد که موبایل های این شرکت، کاربران و دیگر افراد را نیز با سایر محصولات و سرویس های این کمپانی آشنا خواهند کرد.

اکنون بیشتر مشکلات بلک بری از جایی شروع می شوند که دیگر به علت عدم فروش رفتن موبایل ها، پولی هم از سوی اپراتورها به شکل ماهانه به بلک بری تعلق نمی گیرد؛ همین موضوع پیشتر بالاترین حاشیه سود را برای شرکت مورد بحث داشته است.

آقای چن می گوید: «در بیشتر کشورهای توسعه یافته، سران دولتی معمولا از ساخته های ما بهره می گیرند و موبایل های بلک بری را در دست دارند زیرا محصولات ما اکنون امن تر از هر سازنده ی دیگری هستند. افراد زیادی از من می پرسند چرا تجارت موبایل را رها نمی کنم؟

اول اینکه این تجارت بسیار پر سود است، دوم اینکه موبایل، اولین راهکاریست که می توانید با ایمن سازی آن، توجه مشتریان را به خود جلب نمایید. اگر ما بتوانیم موبایل هایی امن به بازار عرضه کنیم، در اصل توانسته ایم به مشتریان خود بقبولانیم که سرویس ها، نرم افزارهای مدیریت داده و همچنین به اشتراک گذاری فایل ها را نیز به شکل امن تولید کرده ایم و از آن نقطه به بعد، کسب و کار برایمان راحت تر خواهد بود.»

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل